Україна може використовувати передані Нідерландами F-16 на території росії
F-16 можна використовувати у російському повітряному просторі.
Про це заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.
«Ми доставили нашу першу партію F-16. Зараз вони знаходяться в українському повітряному просторі. І ми завжди говорили, що Україна має дотримуватися міжнародного права», - сказав він журналістам перед зустріччю міністрів оборони НАТО в Брюсселі 17 жовтня
За його словами, міжнародне право не містить жодних обмежень щодо відстані.
«Міжнародне право не зупиняється на кордоні чи за 100 км від кордону. Тому ми дозволяємо Україні використовувати F-16 для самооборони», - додав міністр.
Брекельманс наголосив, що це може знадобитися для перехоплення ракет або для ударів, наприклад, по аеродромах росії.
Він також зазначив, що питання щодо підтримки України є ключовими.
«Я думаю, що підтримка України є ключовим пріоритетом у ці дні. Я був у Харкові та Києві десять днів тому, і ситуація як на лінії фронту, так і у великих містах, таких як Харків, дуже тривожна. Тому я думаю, що нам потрібно активізувати наші зусилля. По-друге, нам треба говорити про зміцнення нашої оборони та стримування, тому що російська загроза лише зростає, і не лише у короткостроковій, але й у довгостроковій перспективі», - сказав міністр оборони Нідерландів.
Нагадаємо, що за даними The Wall Street Journal, Україна навряд чи отримає ескадрилью F-16 до кінця 2024 року. Ймовірно, інші літаки надійдуть вже наступного року.
Журналісти пишуть, що нині США переорієнтувалися й готують для F-16 не досвідчених пілотів, а молодших курсантів. Саме це рішення може вплинути на те, що Україна пізніше отримає ескадрилью сучасних винищувачів.
Україна, швидше за все, не матиме повної ескадрильї F-16 – 20 літаків і 40 пілотів, які ними керуватимуть – ще до весни чи літа наступного року, – говорять посадовці США на умовах анонімності.
Довідково
Ескадрилья має різну кількість літаків у США та в Україні. Так, американська ескадрилья складає від 12 до 24 літаків, а українська – від 12 до 15 літаків.
У США говорять, що таке рішення ухвалили через нестачу досвідчених українських пілотів, які добре володіють англійською мовою. Деякі американські посадовці додають, що навчити молодих курсантів легше, адже вони не мають досвіду управління старою технікою, тому їм буде простіше.
У ЗМІ додали, що навчання пілотів Повітряних сил України відбувається на трьох різних базах: США, Данія та Румунія. Деякі пілоти продовжують навчатися у Данії, а ще по 8 пілотів – навчаються у Румунії та США. Як пише WSJ, посилаючись на власні джерела, нині навчання закінчило лише близько десятка пілотів.