Україна подала позов проти московії до Міжнародного Суду ООН в Гаазі та готує ще один

СВІТ
27.02.2022, 18:30
Україна подала позов проти московії до Міжнародного Суду ООН в Гаазі та готує ще один

Московія буде відповідати за свої дії перед судом у Гаазі

Україна подала позов проти Російської Федерації до Міжнародного Суду ООН в Гаазі та запит на наказ Суду про тимчасові заходи проти Росії. Україна вимагає від Суду провести екстрені слухання та видати наказ Росії негайно припинити військові дії та незаконний напад на Україну, - повідомили в МЗС України.

Росія буде відповідати за свої дії у перед судом у Гаазі.

Суд має юрисдикцію розглядати справу України та ухвалювати термінові заходи на основі Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього («Конвенція про геноцид»). Конвенція про геноцид є одним із найважливіших міжнародних договорів, розроблених у відповідь на жахи Другої світової війни та Голокосту.

Росія перекрутила концепцію геноциду та спотворила найсерйозніше договірне зобов’язання щодо запобігання  та покарання за геноцид.

Вона висунула абсурдне та не підкріплене жодними фактами звинувачення України в нібито геноциді задля створення фальшивого приводу для власної агресії проти України, порушення її суверенітету та прав українських громадян.

Справа України перед Міжнародним судом встановить, що російська агресія проти України ґрунтується на брехні та грубому порушенні міжнародного права, і її необхідно припинити.

Український народ продовжує мужньо протистояти російській агресії. Вся російська брехня буде викрита, а зневага Росії до міжнародного права буде підтверджена для всього світу. Ми переконані, що Україна притягне Росію до відповідальності, - зазначили в Міністерстві закордонних справ України.


Крім того, Україна готує позов до Міжнародного суду ООН для повної компенсації шкоди, нанесеної довкіллю.

Про це повідомляє тимчасовий виконуваач обов‘язків міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Агресія - вона в усьому! Непрохані гості, щоб досягти своєї загарбницької цілі, ракетно-артилерійськими ударами по Україні шкодять нашим екосистемам та природним ресурсам.

За попередніми оцінками, безпрецедентні екологічні збитки від пожежі на нафтобазі у селі Крячки Васильківської громади Київської області складають 810 млрд грн», – зазначив керівник міністерства.

Над точними розрахунками зараз працюють фахівці Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державна екологічна інспекція України.

«Але я впевнений, що сума лише збільшуватиметься. Ми додаємо її у загальний кошик збитків, нанесених окупантами», – додав  Руслан Стрілець.

Урядовець заспокоїв українців: наразі екологічна ситуація контрольована, життю та здоров’ю людей нічого не загрожує.

Читайте також:
Полтава
Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив рішення щодо Ізраїлю після початку військової операції у місті Рафах на півдні сектора Газа.
24 травня, 17:35
Світ
Суддя Томоко Акане, яка видала ордер на арешт путіна, очолила Міжнародний кримінальний суд у Гаазі
11 березня, 17:00
Війна
Міжнародний суд ООН почав слухання справи України проти рф щодо порушення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
18.09.2023, 14:55
Війна
Немає жодних сумнівів у тому, що командний ланцюжок веде безпосередньо до путіна. Це його солдати.
03.01.2023, 12:44
Війна
Насправді на шляху росії до поразки у війні з Україною оточення путіна має три напрямки.
11.12.2022, 18:37
Світ
У 2017 році Младич був засуджений за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид
25.08.2020, 15:08