Україна продовжує кланятися МВФ, ніби священним коровам, а вони нас заганяють у ще більші злидні

ЕКОНОМІКА
05.06.2021, 15:12
Україна продовжує кланятися МВФ, ніби священним коровам, а вони нас заганяють у ще більші злидні
Фото: stroyobzor.ua

Сума кредиту нашої країни перед МВФ, це петля, яка з кожним перекредитуванням буде затягуватись все щільніше і щільніше навкруг шиї.

Щоб зрозуміти, історію нашого падіння, варто повернутися, у те місце де ми звернули не туди – "Україна і МВФ – танець над прірвою.

"Якби мене запитали як би я схарактеризував взаємовідносини між Україною і МВФ, я б відповів, що це схоже на "танець над прірвою". 

Щоб зрозуміти відносини України із МВФ то варто повернутися у 90-і роки минулого століття, коли бігання українських "керманичів" по світу з проханням – порадьте, що нам будувати і як нам жити, не пройшло мимо уваги МВФ.

І МВФ "порадив" програму "Вашингтонського консенсусу" яка була розроблена для країн Латинської Америки. І з того часу ми почали "рухатись" до ринку як ще одна з латиноамериканських країн. 

Річ у тім, що проєкти так званого "Вашингтонського консенсусу" є повністю непридатними для України. Їх розробляли для латиноамериканських країн, з метою, щоб ті повернули борги. 

А у нас із ними різне історичне минуле. На відміну від держав Латинської Америки, Україна вийшла з соціалістичного табору і на той час не мала боргів перед МВФ.

Саме тому, проєкти Вашингтонського консенсусу на наших теренах не діють, а навпаки ведуть до краху, бо вони для нас чужі. А МВФ здійснив свою першу програму "структурної перебудови", подібну яка запропонована для України, ще в 1983 році.

З тої пори, протягом останніх років, всі країни, що зверталися в МВФ з проханням про велику позику, отримували у відповідь тільки одне – пропозицію, що вони мають повністю перебудувати свою економіку. 

Девісон Бадхен, старший економіст МВФ, який в 80-і роки розробляв програми структурної перебудови для країн Латинської Америки і Африки, пізніше зізнавався: "Все, що ми робили починаючи з 1983 року, ґрунтувалося на нашому новому розумінні своєї місії – це змусити Південь прийняти приватизацію або померти; заради цієї мети ми використовували негідні засоби – навмисно влаштовували в 1983-1988 роках економічний бедлам в країнах Латинської Америки і Африки". 

Принцип був простий: країна, яка переживала кризу, відчайдушно потребувала зовнішньої допомоги для стабілізації своєї валюти. І коли заходи з приватизації і вільну торгівлю пропонуються в одному пакеті з фінансовою допомогою, країні нічого не залишається, окрім як прийняти пакет цілком.

Україна продовжує кланятися МВФ, ніби священним коровам, а вони нас заганяють у ще більші злидні_1

В МВФ вигадали фантастично прибутковий спосіб торгівлі папером

Хитрість економістів МВФ полягала в тому, що вони розуміли: вільна торгівля не має ніякого відношення до антикризових заходів, – але цю інформацію "замовчували". 

А українцям варто зрозуміти, що мета МВФ, коли його створювали і те, що робить сьогодні МВФ, в угоду транснаціональних компаній - це різні речі.

Ось що про це говорить один із нобелівських лауреатів з економіки Джозеф Стігліц: "Якби один із засновників Міжнародного валютного фонду Кейнс дізнався, чим займається ця організація зараз, то він би перевернувся у труні". Адже у 1945 році МВФ створювали виключно для видачі грошових позичок, а не з метою втручання у політичні справи інших країн.

Тому, нам варто діяти з позиції споживача. Що ми робимо, якщо нам продали неякісний товар? Відносимо його назад до магазину і вимагаємо повернення грошей.

Ми маємо запитати – Де кошти, отримані від МВФ? Якщо почати детально займатися цим питанням, відкриється цілий пласт цікавої інформації. Якщо є охота, можна знайти багато документальних доказів.

Усі реформи, які відбувалися в Україні були під контролем Міжнародного валютного фонду та Банку економічного розвитку. 

Але до чого вони докерувалися разом з українськими чиновниками? 

Ми маємо з ними розмовляти, приблизно в такому річищі: "Ось реформа. Вона не працює, а ви від нас вимагаєте за неї гроші".

Хай вони, спочатку покажуть, куди закладалися їхні мільярди під їх контролем. Якщо МВФ бачив, що їх фінанси розкрадаються, і  знову надає кредити, то значить наші політики діляться з їх чиновниками. 

Між іншим, держави, які відмовилися від їхньої допомоги, пішли у правильному напрямку і змогли побудувати сильну економіку. А ми далі продовжуємо їм кланятися, ніби священним коровам, а вони нас заганяють у ще більші злидні. 

Українцям варто зрозуміти, що сума кредиту нашої країни перед МВФ, це петля, яка з кожним перекредитуванням буде затягуватись все щільніше і щільніше навкруг шиї не тільки тих хто проживає в Україні сьогодні, але і майбутніх поколінь.

І якби сьогоднішня влада, замість того, щоб безвідмовно виконувати вказівки кредитора, поставила питання про ревізію взаємовідносин між МВФ і Україною, та винесла це на обговорювання і дала цьому правову і економічну оцінку, то я вважаю, що в українців появиться можливість, хоча б частково позбутися цього тягаря.

Автор: Кандидат с-г наук Сергій Медвідь

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Олігарх-українофоб ні на мить не припиняв грабувати нас із вами під час російської агресії. І він досі при справах.
24.03.2023, 19:17
Кримінал
Різні пройдисвіти та аферисти вирішили набити власні кишені коштом знедолених співвітчизників, які постраждали від російської агресії.
07.06.2022, 07:54
Життя
Аферисти вкотре намагаються нажитися на українцях, зламуючи наші телефони та планшети на далекій відстані.
20.10.2021, 10:26
Опінії
Він вже більше не смішний, недолугий блазень на найвищій державній посаді, а досвідчений корупціонер і аферист з мінімум 10-річним стажем.
04.10.2021, 15:39
Економіка
“Спроба стримати ріст цін і інфляцію завершиться неможливістю для бізнесу та населення отримати доступне фінансування”.
22.07.2021, 15:56
Кримінал
Назагал Коломойського звинувачують у відмиванні майже 800 млн доларів.
26.07.2020, 14:33