Україна сховала свої винищувачі F-16 — Newsweek

ВІЙНА
20 жовтня, 16:21
Україна сховала свої винищувачі F-16 — Newsweek
Фото: Newsweek

Через 2 місяці після прибуття в Україну першої партії західних літаків, техніка щезла із радарів. Де і як їх використовують — таємниця.

Такого висновку дійшли американські журналісти із видання Newsweek на тлі відсутності звісток про роботу переданих Україні винищувачів. Зазначається, що десяток F-16 в основному залишаються у тіні, тихо допомагаючи у такій необхідній протиповітряній обороні.

Лища за минулі кілька днів з'явилися непідтверджені дані, що український F-16 знищив російський Су-34. Водночас доведено, як Україна втратила щонайменше один F-16 наприкінці серпня під час відбиття масованої комбінованої ворожої атаки на Київ і сусідні обласні центри.

Але ці поодинокі інциденти, переконані журналісти, — дозволені для оприлюднення вітчизняним Генеральним штабом «витоки» застосування F-16. За словами колишнього міністра оборони України Андрія Загороднюка, нинішній парк F-16 не такий численний і конкурентоспроможний, але це лише початок.

«Без авіації ми не зможемо розробити жодної стратегії. Ключовим елементом у цьому питанні є те, що Україна переходить на озброєння НАТО і, відповідно, доктрини та концепції НАТО. Визнаймо, що F-16 роблять відносно непомітний, але дуже корисний внесок в операції. Україна має сенс використовувати їх для протиповітряної оборони, відбиваючи атаки безпілотників і ракет, чекаючи подальших постач», — заявив Андрій Загороднюк.

Використання F-16 для протиповітряної оборони допоможе послабити тиск на мізерні запаси наземних систем ППО/ПРО України. Зброя, що використовується літаками F-16, така як ракети класу «повітря-повітря» малої дальності AIM-9x Sidewinder або вдосконалені ракети середньої дальності AIM-120, може бути більш ефективною для використання у наступальних цілях.

«F-16 — найважливіше зобов'язання західних партнерів Києва щодо надання допомоги, схваленої США у серпні 2023 року. Але невелика кількість літаків не здатна миттєво змінити ситуацію, навіть якщо на них встановлено цілу низку керованих озброєнь. Їх треба використовувати розумно. Зважаючи на те, що ми бачили досі, саме це і роблять ВПС України», — прокоментував ситуацію спів очільник Інституту повітряного та космічного простору у Королівському коледжі Лондона Девід Джордан.

Рівночасно медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що уряд США відхилив пропозицію відправити в Україну підрядників для обслуговування F-16. Посадовці Білого дому і Пентаґону сподіваються, що європейські країни візьмуть на себе більшу відповідальність за ремонт.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Застарілі китайські аналоги совєцьких військових літаків типу "МиГ-19" та "МиГ-21" невдовзі стануть безпілотними літальними апаратами.
07.04.2023, 17:18
Світ
Після вчорашнього ефектного прольоту стратегічного ракетного бомбоносця Військово-повітряних сил США на Росії мертва тиша.
12.03.2023, 21:58
Політика
Повітряний простір над колишньою столицею Російської імперії такий самий дірявий, як і решето, – доведено стратегічним літаком типу "B-52".
11.03.2023, 21:48
Політика
Чинний словацький міністр оборони Ярослав Надь підтвердив, що Сили оборони України невдовзі зміцнять повітряну безпеку.
09.03.2023, 21:30
Світ
Авіакомпанія "Антонов" доставила з Франції до США цивільний телекомунікаційний супутник Airbus Defense
27.10.2022, 14:53
Світ
У найближчі два місяці Туреччина представить удосконалений бойовий літак Hürjet
18.01.2022, 17:35