Україна втрачає родючі чорноземи, — аґроміністр Роман Лещенко
Понад 6 мільйонів гектарів вітчизняних земель сільськогосподарського призначення потребують невідкладної консервації.
Таку думку на національному форумі "Україна 30. Екологія" висловив міністр аґрарної політики та продовольства Роман Лещенко.
Урядовець наголосив, щороку найбільше від ґлобального потепління страждають південні (степові) області, де землеробство вже перебуває у зоні ризику.
«Зміна клімату призводить до того, що у нас деґрадація земель відбувається надзвичайно великими темпами. Якщо не відпрацьовувати механізм консервації, зокрема на основі відповідного супутникового моніторинґу та аналізу ґрунтів, то ми будемо втрачати величезну кількість родючих земель», — зазначив Роман Лещенко.
Міністр також закликав вітчизняних аґраріїв поступово відходити від "класичної" технолоґії оранки й переходити на методи, відомі на Заході як "Mini-Till" і "Strip-Till".
«Це енергозберігальні технолоґії, що передбачають мінімальне проходження по полю, зосередження біоти в ґрунті, збереження решток на полях, а також зменшення витрат пального та хімічних препаратів на 30%. Аґрарії, які не перелаштовуються під сучасні технолоґії обробітку, стають неконкурентними», — зауважив Роман Лещенко.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що уряд Бразилії скоротив бюджетні видатки на еколоґію, попри обіцянку Жаїра Мессіаша Болсонару боротися з вирубками тропічних лісів.