Українці активно переносили компанії до Польщі торік

ЕКОНОМІКА
11.01.2023, 12:18
Українські біженці йдуть мостом на кордоні з Польщею 6 березня
Українські біженці йдуть мостом на кордоні з Польщею 6 березня
Фото: Daniel Leal/AFP

Йдеться про майже половину нового іноземного бізнесу в країні

Минулого року український бізнес становив 45% усіх нових іноземних компаній, які відкрилися у Польщі, пише Bloomberg із посиланням на звіт Польського економічного інституту.

Загалом у Польщі налічується 24 100 компаній з українським капіталом, 2022-й може стати рекордним за кількістю зареєстрованих українських компаній.

Громадяни України зареєстрували 10 200 індивідуальних підприємців (фізичних осіб – підприємців) та 3600 компаній з українським капіталом у період із січня по вересень 2022 року. Їхня частка в числі нових підприємств у Польщі зросла до 8,5% у вересні, як порівняти із менш ніж 1% до початку війни.

«Кількість індивідуальних підприємців, створених громадянами України у 2022 році, зростала у геометричній прогресії з місяця на місяць. Найбільший стрибок стався у перші тижні після початку російського вторгнення, у квітні 2022 року таких компаній на польському ринку вже було у 4,5 раза більше, ніж у січні. У вересні – у 2,6 раза більше, ніж у квітні. У секторах переважали будівництво (24%), інформація та звʼязок (16%) та послуги (14%)», – зазначає аналітик Ганна Шиманська.

Згідно зі звітом аналітичного центру, з 24 лютого понад 1 млн українських біженців, переважно жінки, знайшли притулок у Польщі. За даними уряду, 420 000 осіб знайшли роботу в багатьох компаніях, переважно у сфері будівництва, інформаційних технологій та роздрібної торгівлі. Згідно зі звітом, 41% нових українських підприємств відкрили жінки.

Понад 50% компаній, зареєстрованих у Польщі, зробили це, щоби продовжити бізнес, який вони вели в Україні. Близько двох третин заявили, що мають намір залишитись на польському ринку незалежно від результату війни.

У Польщі зараз налічується 24 100 компаній з українським капіталом, тобто цілих 25% від усіх підприємств з іноземним капіталом.

Через війну понад 5 млн українців виїхали за кордон. 71% українських переселенців у Польщі утримують себе самостійно, у тому числі працюючи на українські компанії. Вже із серпня вони могли б отримати статус податкових резидентів у країні перебування і ризикували сплатити податки двічі.

У липні стало відомо, що українці можуть зберегти податкову резидентність України та не сплачувати податки в Польщі. Йдеться не про доходи з джерел у Польщі, сказано в офіційному листі Міністерства фінансів Польщі. Мінфін Польщі повідомив, що українці, які працюють дистанційно, можуть не сплачувати податки в цій країні.

Натомість "Слуги неукраїнського народу" продовжують руйнувати економіку України та український бізнес.

Одним з основних сподвижників руйнації економіки України є голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Як зазначає український політтехнолог Сергій Гайдай: Данило Гетманцев - вихованець і продовжувач азарівщини. Експомічник депутата регіонала Сівковича. Нині він голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики,

Саме він сьогодні визначає економічну політику України. Йому беззастережно довіряє президент і вся підприємницька спільнота не може впоратися з цим діячем. Не спрацювали жодні звернення, збори підписів і відкриті листи Зеленському з вимогою звільнення цього чиновника.

За останні роки його діяльність призвела до масового закриття десятків тисяч українських компаній та підприємств, виходу сотень тисяч людей з підприємницької діяльності. Хто пішов у тінь. А хто поїхав в еміграцію.

Остання його заява: він збирається повністю ліквідувати «спрощенку», під приводом боротьби з ухилянням від податків. І це під час війни й економічної руйнації !!!

Це приблизно так, як бити доктор молотком по голові «лікував» пацієнта, а при скарзі пацієнта на головний біль після таких процедур, той же «доктор» запропонував відрубати голову з метою припинення болю.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
На заводі була створена спеціальна група для з'ясування причин трагедії.
10 червня, 15:31
Світ
Через участь рф у гібридній війні проти держав ЄС Польща ввела обмеження на пересування російських дипломатів в середині країни.
28 травня, 10:00
Політика
Гжегож Браун продемонстрував, що у Польщі не місце чужинським символам.
13.12.2023, 09:44
Світ
Польський Сейм обрав лідера «Громадянської коаліції» Дональда Туска новим прем'єр-міністром країни.
11.12.2023, 20:03
Світ
Xs зможе цей уряд отримати у Сеймі вотум довіри?
28.11.2023, 06:45
Світ
Бездіяльність ЗЕкоманди у боротьбі з корупцією це цвях до домовини. Ваш український цвях.
22.09.2023, 06:35