Українці дедалі менше жертвують на військо

ВІЙНА
15 листопада, 19:25
Українці дедалі менше жертвують на військо
Фото: Останній Бастіон

Приватні грошові пожертвування на потреби Збройних Сил України різко скоротилися. Готовність громадян робити свій внесок в оборону слабшає.

Такі невтішні заяви виклало американське видання Bloomberg на основі спостережень своїх журналістів в українських містах. Зазначається, як 2022 року пожертвування до благодійного фонду телезірки Сергія Притули були настільки суттєвими, що на них можна було купити супутник для міністерства оборони.

Однак цьогоріч виявлено зворотну тенденцію: українці стали більш ощадливими у фінансуванні військових зусиль, відбиваючи наявні соціально-економічні проблеми, що зростають, і втому від наслідків війни, хоча більшість громадян готова й далі згуртовано чинити спротив окупантам. Зі слів наших західних колег, поворот відбувся у найневідповідніший для України час.

Мовляв, загальний настрій у країні погіршився через беззупинний наступ російських загарбників на Донеччині, непопулярну (а іншої й не буває) мобілізаційної кампанії до армії та постійного відключення електрики через ворожі ракетно-дронові удари. Побоювання, що Дональд Трамп виконає свої погрози щодо скорочення військової допомоги або змусить Київ піти на невигідну мирну угоду, зробили перспективи ще похмурішими.

Проте грошові пожертвування залишаються ефективним джерелом підтримки усіх підрозділів Сил оборон, яке доповнює державні кошти, навіть, якщо військовий потенціал України залежить від потужної іноземної допомоги. Зібрані волонтерами фінанси, задовольняють індивідуальні запити наших захисників на все, — від одягу до автівок та розвідувальних дронів, — заповнюючи прогалини у постачанні швидше і без тяганини.

Ця зміна стурбувала волонтерів. Найбільша військова благодійна організація України — фонд «Повернися живим» — зіткнулася із падінням рівня внесків приблизно на 15%; одночасно понад половина українців заявили, що продовжують жертвувати на армію, більше третини сказали, що скоротили свої перерахування від минулого року (згідно із серпневим опитуванням київського Фонду імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова).

Інша неурядова організація, «Reactive Post UA», повідомила журналістам видання Bloomberg, що її пожертвування цього року скоротилися більш ніж на 40% порівняно із тим самим періодом 2023 року. Значна частина фінансових донорів сьогодні є тими, хто робив пожертвування раніше, бо українці опинилися у складному становищі, коли ледь вистачає на продукти та комуналку.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що кишені вітчизняних волонтерів також не бездонні, тому держава в особі чиновників має нарешті перейти на військові рейки. Україна може програти кількісно і якісно росії.

Автор : Ольга Мудра
Читайте також:
Полтава
Захисники України зі 33-ї Окремої штурмової бригади Десантно-штурмових військ отримали допомогу від земляків. Патріотизм утілюється у ділі.
18 жовтня, 14:56
Полтава
Полтавським «зеленим ямщикам» подібне навіть не снилося. Їм аби набити власні кишені й розікрасти міський бюджет обласного центру.
30 вересня, 12:30
Полтава
Чим далі від лінії бойового зіткнення, тим менше думок про війну. На щастя, не всі українці забули про події, що кояться після 20.II.2014.
16 серпня, 14:53
Полтава
Яскравий тому приклад: благодійність мешканців Кобеляк. Днями вони передали фронтовикам навантажений гуманітарною допомогою позашляховик.
29 липня, 14:52
Полтава
Станція управління дронами, десятки шин і супутнє приладдя вирушило на передову. Придбати ці засоби нашим захисникам допомогли небайдужі.
18 липня, 19:25
Полтава
Поки Зе-влада просторікує про «справедливий мир», громадяни намагаються всебічно підтримувати захисників. Тил підставив плече фронту.
17 липня, 19:24