Українці не довіряють ЗелеМарафону та владі

ПОЛІТИКА
31.10.2023, 19:27
Українці не довіряють ЗелеМарафону та владі

Останні соціологічні дослідження показали, що українці найбільше довіряють ЗСУ та волонтерам.

Кількість українців, які довіряють телемарафону «Єдині новини», за останні 17 місяців зменшилась майже на третину.

Таких висновків дійшли аналітики Київського міжнародного інституту соціології з результатів опитування, проведеного 30 вересня — 13 жовтня 2023 року.

«За період з травня 2022 року по жовтень 2023 року простежується зниження довіри до телемарафону «Єдині новини». Хоча телемарафон зберігає позитивний баланс довіри-недовіри, кількість тих, хто йому довіряє, зменшилась з 69% до 48%. Натомість з 12% до 39% збільшилась кількість тих, хто йому не довіряє» — йдеться у повідомленні КМІС.

Українці не довіряють ЗелеМарафону та владі_1

Серед інституцій, які користуються безумовною довірою українців, беззмінно залишаються Збройні сили України та волонтери.

Зокрема, про довіру ЗСУ заявили 94% респондентів, що були опитані соціологами, (у травні 2022 року — 98%), про довіру волонтерам — 87% (у травні 2022 року також було 87%).

У регіонах абсолютна більшість населення довіряють Збройним силам та волонтерам. Довіра до інших інституцій також приблизно однакова в різних регіонах.

Українці не довіряють ЗелеМарафону та владі_3

Заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький прокоментував результати опитування:

«Хоча українці у своїх поглядах порівняно з періодом початку вторгнення стали більш критичними, проте важливо, що зберігається єдність у ставленні до Сил оборони України, волонтерів.

Трохи раніше, на початку літа, КМІС публікував результати, згідно з якими 73% українців хотіли б оновлення центральної влади після Перемоги, хоча мова переважно йшла про Уряд і парламент.

Рівень довіри до інституцій показує, що наразі критика громадян перш за все фокусується саме на Уряді і Верховній Раді.

Важливо звернути увагу на досить значну критику місцевої влади. Поточна критика, вочевидь, значною мірою пов’язана з можливо неефективною витратою місцевих бюджетів. Хоча реформа децентралізації сприймається українцями як одна з найбільш вдалих реформ (і більшість її підтримують), але наразі є небезпечна тенденція формування образу місцевої влади як не дуже відповідальної в умовах повномасштабної війни».

Показовим є ставлення до Телемарафону «Єдині новини».

Як бачимо, у травні 2022 більшість довіряли йому, а влітку 2022 року в іншому опитуванні КМІС 65% українців відповіли, що «діяльність телемарафону «Єдині новини» на цей момент є вдалою ініціативою, яка згуртовує українців і сприяє формуванню спільного погляду на події».

Зараз ми бачимо зниження довіри, хоча і не таке критичне. Проте в будь-якому випадку нинішня динаміка показує запит громадськості на переосмислення функціонування Телемарафону і при нинішніх показниках довіри є вікно можливостей для здійснення схвалюваних громадськістю трансформацій.

Від «Останнього Бастіону»:

Нагадаємо, що 12 квітня 2023 року державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» без тендерів роздало 465,15 млн грн на створення інформаційних програм і матеріалів для марафону «Єдині новини #UAразом».

«Голова держави» Андрій Єрмак активно готується до чергових виборів, та хоче привести Володимира Оманського на другий преЗЕдентський термін.

Для цього Єрмак і Ко, заручившись підтримкою олігархічних засобів масової дезінформації, роблять все можливе, щоб єдиними джерелами дезінформації для українців стали «ЗелеМарафон» та російськомовний телеканал «FREEДОМ», що щедро фінансуються з бюджету.

На другому році безперервного «ЗелеМарафону» (який утримується за кошти платників податків) українці починають розуміти, що з екранів телевізорів їм відверто брешуть. Те що розповідають провладні пропагандисти в ефірі «Єдиних новин», різко контрастує з реальною ситуацією в країні.

Автор : Володимир Онищенко
Читайте також:
Політика
Частка українців, які повністю схвалюють діяльність Зеленського, знизилась з 42% до 22%.
04 квітня, 16:05
Політика
Якщо уряд мудрий і дбає про розвиток як великих міст, так і сіл, — ситуація у країні буде стабільною. Але це не про Україну, звісно ж.
03 квітня, 20:20
Політика
А тепер питання - чому ж тоді звільняють Залужного, а не Єрмака?
06 березня, 16:32
Світ
Негативне ставлення московії серед громадян Японії послідовно б'є рекорди другий рік поспіль.
20 січня, 18:22
Економіка
Дані соціологічного дослідження суперечать рекордно низькому офіційному безробіттю, про яке звітує Державна служба зайнятості
18 січня, 16:35
Політика
Досі актуальним телемарафон вважають лише 10,4% українців.
09 січня, 10:13