Українці стали більше економити на харчах — соцопитування

ЕКОНОМІКА
03 листопада, 15:12
Українці стали більше економити на харчах — соцопитування
Фото: AgroPolitNews

Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.

Як з'ясували аналітики із Gradus Research Company, українці стали більш вибірковими у питанні вживання продуктів. Майже половина (49%) жителів вільної від ворожої окупації країни змінила свої усталені вподобання.

Головними причинами стали підвищення цін на продукти, стресово-панічні настрої та російські ракетно-дронові атаки. Найвищий показник зміни звичок зафіксовано серед молоді віком від 18 до 34 років — на рівні 54%.

Водночас окремі верстви населення старше 18 років почали частіше вживати алкоголь; принаймні про це повідомили 19% опитаних. У цілому ж стан справ в Україні із продовольчою безпекою громадян виглядає наступним чином:

  • 64% — обирають лише дешевші харчі;
  • 48% — частіше готують удома;
  • 59% — вибирають продукти тривалого зберігання через відключення світла;
  • 50% — їдять переважно холодну їжу;
  • 49% — харчуються нерегулярно;
  • 41% — пропускають прийоми їжі.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», зростання цін на овочі та фрукти шокувало українців. Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку.

Українці стали більше економити на харчах — соцопитування_1
Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08 листопада, 14:54
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27 вересня, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27