Українців чекає «податок на бідних» завдяки «слугам» Коломойського

Опінії
12.01.2021, 10:39
Українців чекає «податок на бідних» завдяки «слугам» Коломойського
Фото: Google

Олігарх Ігор Коломойський завдає чергового удару по економіці України, подальша співпраця з МВФ під великим питанням.

інвестиційний банкір

Геть тарифний геноцид або чергова операція проти МВФ... Український уряд вирішив, що ринкові ціни на газ — це погано, тому варто "підкорегувати" реформу ринку газу, підкорегувати ринкове ціноутворення.

І, фактично, повернути фіксовану ціну на газ; це така пропозиція міністерства енергетики. За дивовижним збігом, це сталося у той момент, коли "віртуальна місія МВФ перебуває у місті".

За дивовижним збігом, раптом перед цим на Новорічні свята, коли політична активність на нулі й усі доїдають олів'є, у Полтаві пройшли протести проти зростання тарифів. Так, у місті Полтава, де мер від партії "За Майбутнє" Коломойського!

За дивовижним збігом, напередодні, перед тим, як міністерство енергетики запропонувало залишити у минулому ринкові ціни на газ, програмний допис, із традиційними розмовами про зовнішнє управління, написав глашатай Коломойського — Дубінський.

Що це означає? — Це означає, що олігарх знову завдає удар. І по економіці України. І по співпраці з Заходом.

Формування ринкової ціни на газ було ключовою реформою у рамках співпраці з МВФ. У результаті цієї реформи, "Нафтогаз" з чорної діри українського бюджету, яка пожирала кілька відсотків від ВВП щорічно, перетворився на найбільшого платника податків.

І власне це дозволило почати формувати конкурентний ринок газу для населення. І саме це сильно вдарило по корупції.

Загалом, типовий ефект зовнішнього управління. При цьому, у рамках співпраці з МВФ, був запроваджений механізм субсидій, який захищав найбідніших.

У підсумку: багаті платили, бідні отримували субсидії. Улюблена соціальна справедливість.

Що буде, якщо Україна вчергове "кине" МВФ? — Знову негативний сигнал ринку; знову проблема у співпраці, що віддаляє місію; знову Україна в очах світу як держава популістів, ненадійний партнер і знову привид дефолту почне бродити Печерськими пагорбами...

У цьому році Україні треба залучити боргового фінансування на 24 мільярди доларів. Причому тільки 4 мільярди доларів піде на виплату зовнішніх кредитів.

Все інше — наші внутрішні борги. У тому числі різке зростання боргів перед українськими банками по ОВДП і фінансування дефіциту бюджету, дуже високого дефіциту бюджету.

І підвищувати ризики залучення ресурсів не дуже розумно. Хоча, хто говорить про розумність...

Що отримає населення? — Тимчасово платіжки стануть нижче. Тимчасово.

Тому, що все це вже було — у 2010-2013 роках. А потім ми заплатили за все це великим боргом, кризою, девальвацією та інфляцією, податком на бідних.

Знову бідні заплатять вище за реальну ціну. Просто тому, щоби жителі Конча-Заспи менше платили за газ.

У результаті, ще один крок у бік "рус-с-с-ского міра" — те, що дуже треба Коломойському. Уже другий подарунок у цьому році, після відкритого "Буковеля" в розпал епідемії та локдауну.

Черговий подарунок олігархові, за яким плаче тюрма, але якого від НАБУ захищають всі інші українські силовики. Прекрасний початок року.

Налякаємо інвесторів, закладемо бомбу уповільненої дії під економіку України та зробимо приємне Коломойському. Що ж, 2021 обіцяє бути цікавим.

Читайте також:
Невдовзі вітчизняні ціни на товари молочарства знову підуть угору, причиною тому є зростання вартості блакитного палива.
13 січня, 07:38
На 3-му році при владі у команді "найвеличнішого лідора сучасності" все ж визнали власну неспроможність керувати державою.
10 січня, 10:07
Таке може статися через зростання вартості газу
04 січня, 10:46
У зв'язку із подорожчанням сировини та матеріалів.
02 січня, 10:35
Жителі Лубенської громади відтепер платитимуть на 4 гривні більше за проїзд у громадському транспорті.
19.11.2021, 10:06
Виконавчий комітет Пирятинської міської ради запровадив нові тарифи на проїзд у громадському транспорті населеного пункту.
06.10.2021, 14:01