Українка Катерина Садурська встановила світовий рекорд із фридайвінгу
Українка Катерина Садурська встановила новий світовий рекорд у жіночому фридайвінгу в дисципліні «постійна вага без ластів».
Про це вона повідомила на своїй сторінці в Instagram.
Садурська побила свій попередній світовий рекорд на два метри: минулого місяця під час чемпіонату світу з фридайвінгу у грецькій Каламаті вона занурилася на 80 м.
Як наголосила сама плавчиня, вона не може повірити у те, що це вже її шостий світовий рекорд за цей рік.
Під час свого рекордного занурення в Домінікані вона затримала дихання на 3 хвилини й 10 секунд.
Катерина Садурська — спортсменка з Миколаєва, що виступає в синхронному плаванні та фридайвінгу.
Вона є триразовою бронзовою призеркою чемпіонатів світу з водних видів спорту, а також дворазовою чемпіонкою та багаторазовою призеркою чемпіонатів Європи з водних видів спорту.
У 2021 році вона здобула срібну медаль на чемпіонаті світу з фридайвінгу Kaş Başka, а наступного року взяла «золото».
Минулого місяця Катерина Садурська також встановила світовий рекорд на змаганнях з фридайвінгу у дисципліні «занурення без ластів». Тоді спортсменка занурилася на глибину 80 метрів.
Восьмий Чемпіонат світу з фридайвінгу CMAS розпочався 2 жовтня в грецькому місті Каламата. Катерина Садурська стала єдиною представницею від України.
Попередній світовий рекорд — 78 метрів — також належав українці. CNF вважається найскладнішою дисципліною у фридайвінгу, зазначає DIVOCHE.MEDIA.
Окрім цього, Садурська втретє стала чемпіонкою світу з вільного занурення за допомогою мотузки (FIM) — 95 метрів. У змаганнях із занурення з моноластою (CWT) вона посіла четверте місце та встановила рекорд України — 103 метри.
«Перший змагальний день серед жінок був запланований на 5 жовтня, але через погодні умови його перенесли на 6-те. Цього дня я пірнала з моноластою. Це було моє найглибше занурення та абсолютний рекорд для України — 103 метри», — розповіла спортсменка.
За словами Садурської, змагання проводяться в Середземному морі, де температура води значно нижча, ніж під час її підготовки — лише 24 градуси на поверхні, що суттєво ускладнює процес занурення.