Україною, як і історією, не торгують

Опінії
06.08.2023, 20:06
Україною, як і історією, не торгують
Фото: Facebook

Хочемо дорости до "великої політики" – мусимо навчитися спокійно і твердо декларувати свої національні інтереси. Третього не дано!

Громадсько-політичнийий діяч, боєць-доброволець 5 Окремої штурмової бригади

Принципи міжнародної політики: завжди діяти з точки зору історичних національних інтересів; ніколи не вірити Москві. Нещодавня "родинна" суперечці між Республікою Польщею і Україною викликала шал протилежних емоційних реакцій в Україні.

Насправді тут все просто. Польща як наш союзник суть своєї політики змалювала у заяві свого заступника Міністра закордонних справ Павела Яблонського: «Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди».

Подібно колись під час свого послання висловився Президент США Барак Обама: «Допомогу іноземним державам США розглядає як елемент забезпечення своєї національної безпеки, а не як благодійність». І тут не має сентиментів про "братню любов", "дружбу народів", зрештою допомогу країні, яка зазнала нападу – виключно сухі прагматичні національні інтереси рухають "дорослі країни" у міжнародній політиці.

І ці національні інтереси сформульовані історично. І в них ніколи політика не віддається на відкуп економіці, а історією не торгують.

Польські національні інтереси, а отже й міжнародна політика, рухаються в матриці "яґелонської", а не "п'ястівської" традиції. Відтак колоніалізм розглядається як "скарб", а не "як злочин", і навпаки протидія цілеспрямованому колоніалізму – важкий історичний злочин за який треба каятися.

Хочемо дорости до "великої політики" –  мусимо навчитися спокійно і твердо декларувати свої національні інтереси, нічого не загортаючи в папірці й нічим не торгуючи. Спокійно, доброзичливо, твердо.

І тоді станемо зрозумілі, і собі, і світу. Ну, і друга аксіома міжнародної політики, яку варто донести і пояснити всім: «Москва завжди бреше»; ще раз – завжди бреше.

Симулякр не здатний доносити правду і її артикулювати. У своїй паралельній реальності Росія брехню вважає за правду, а обман єдиний інструмент міжнародних відносин.

Саме тому в їхніх головах спокійно суміщається приміром те, що остання колоніальна імперія декларує політику антиколоніалізму чи те, що захопивши і намагаючись анексувати частину території України – агресивно волає приміром про наміри Польщі забрати захід України. Нинішня Україна –  це розуміє.

Але цього не хоче зрозуміти світ. Тому, крім чіткого артикулювання своїх історичних національних інтересів, ми кожного разу маємо аксіоматично повторювати: «Москва завжди бреше», – як Катон повторював, «Carthago delenda est»...

Читайте також:
Полтава
Кадровий голод і демографічна криза негативно впливають на стан справ в Україні. Нашу націю продажна Зе-банда прирекла на скніння.
09 липня, 06:01
Полтава
Полтавські «зелені ямщики» досі не взяли під опіку жоден фронтовий підрозділ. Однак «освоювати» міський бюджет вони завжди ладні першими.
02 липня, 06:02
Політика
У роз'єднанні нашого суспільства, у розхитуванні крихкої ситуації в Україні зацікавлений ворог. При чому, як зовнішній, так і внутрішній.
11 червня, 13:44
Опінії
Завдання зовнішнього і внутрішнього ворога — поляризація українців. Не перший раз за минулі сотні років нас послаблюють внутрішні чвари...
04 червня, 13:36
Війна
Військово-політичному керівництву України необхідно негайно переглянути мобілізаційну політику. Подальше зволікання рівноцінне поразці.
03 червня, 07:18
Полтава
Поки «зелені ямщики» з обласного центру продовжують обіцяти допомагати фронтовикам, в інших громадах слова перетворюють на справи.
26 травня, 08:48