Україною, як і історією, не торгують

Опінії
06 серпня, 20:06
Україною, як і історією, не торгують
Фото: Facebook

Хочемо дорости до "великої політики" – мусимо навчитися спокійно і твердо декларувати свої національні інтереси. Третього не дано!

Громадсько-політичнийий діяч, боєць-доброволець 5 Окремої штурмової бригади

Принципи міжнародної політики: завжди діяти з точки зору історичних національних інтересів; ніколи не вірити Москві. Нещодавня "родинна" суперечці між Республікою Польщею і Україною викликала шал протилежних емоційних реакцій в Україні.

Насправді тут все просто. Польща як наш союзник суть своєї політики змалювала у заяві свого заступника Міністра закордонних справ Павела Яблонського: «Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди».

Подібно колись під час свого послання висловився Президент США Барак Обама: «Допомогу іноземним державам США розглядає як елемент забезпечення своєї національної безпеки, а не як благодійність». І тут не має сентиментів про "братню любов", "дружбу народів", зрештою допомогу країні, яка зазнала нападу – виключно сухі прагматичні національні інтереси рухають "дорослі країни" у міжнародній політиці.

І ці національні інтереси сформульовані історично. І в них ніколи політика не віддається на відкуп економіці, а історією не торгують.

Польські національні інтереси, а отже й міжнародна політика, рухаються в матриці "яґелонської", а не "п'ястівської" традиції. Відтак колоніалізм розглядається як "скарб", а не "як злочин", і навпаки протидія цілеспрямованому колоніалізму – важкий історичний злочин за який треба каятися.

Хочемо дорости до "великої політики" –  мусимо навчитися спокійно і твердо декларувати свої національні інтереси, нічого не загортаючи в папірці й нічим не торгуючи. Спокійно, доброзичливо, твердо.

І тоді станемо зрозумілі, і собі, і світу. Ну, і друга аксіома міжнародної політики, яку варто донести і пояснити всім: «Москва завжди бреше»; ще раз – завжди бреше.

Симулякр не здатний доносити правду і її артикулювати. У своїй паралельній реальності Росія брехню вважає за правду, а обман єдиний інструмент міжнародних відносин.

Саме тому в їхніх головах спокійно суміщається приміром те, що остання колоніальна імперія декларує політику антиколоніалізму чи те, що захопивши і намагаючись анексувати частину території України – агресивно волає приміром про наміри Польщі забрати захід України. Нинішня Україна –  це розуміє.

Але цього не хоче зрозуміти світ. Тому, крім чіткого артикулювання своїх історичних національних інтересів, ми кожного разу маємо аксіоматично повторювати: «Москва завжди бреше», – як Катон повторював, «Carthago delenda est»...

Читайте також:
Опінії
Проте тільки національно свідомі воїни, які знають ціну життя, й не позбавлені інтелектуальних здібностей, здатні змінити державу на краще.
17 вересня, 20:52
Блоги
Анархія не притаманна українцям, навіть попри таке явище, як Махновщина. Бо, що було, – загуло і нині час мурувати нову українську державу.
31 серпня, 16:49
Полтава
Зе-влада паразитує на війні та, що найгірше, кидає у топку найголовніший і невідновлювальний ресурс, який має Україна – людей!
17 серпня, 20:50
Блоги
Всі наші зміни мають бути лише у контексті невідворотного набуття членства у НАТО та ЄС. І не треба вважати, що це неможливо...
09 серпня, 16:00
Опінії
Коли закінчиться війна, більшість продовжить займатися тим, чим і займалася. Хто крав – крастиме, а того, хто здавав – візьмуть у поліцію.
02 серпня, 16:52
Опінії
Українську молодь відвертають від Героїв Нації медіашлаком. Маємо виправити цю ситуацію заради пам'яті про наших полеглих захисників.
01 серпня, 20:19