Українська діаспора вимагає від президента Бразилії участі у саміті миру

ПОЛІТИКА
27.05.2024, 21:49
Українська діаспора вимагає від президента Бразилії участі у саміті миру
Фото: Estadão

Нащадки мігрантів звернулися з офіційним листом до Луїза Іназіу Лули да Силви відвідати Швейцарію. Там обговорюватимуть мир в Україні.

Такі відомості із посиланням на заяву Бразильського Центрального Представництва Українців виклало видання Estadão. Зазначена структура об'єднує понад 600 тисяч громадян найбільшої південноамериканської держави українського походження.

Підписанти документа закликали Луїза Іназіу Лули да Силви не імітувати відданість миру, свідомо прислужуючи агресору. Однак у президентській канцелярії поки не дали відповіді, пояснюючи «постійною зайнятістю» голови держави.

Своєю чергою, спеціальний радник Лули да Силви із міжнародних справ Селсу Аморінь, знаходячись у Пекіні, заявив, що «зараз тривають спроби вмовити взяти участь у саміті російську та китайську сторони». Хоча відомо, що особисто бразильський президент не вважає за потрібне перебувати в одному приміщенні із Володимиром Зеленським.

На думку бразильського уряду, «просування міжнародної конференції з метою покласти край війні має сенс лише у тому випадку, якщо у ній беруть участь обидві сторони та дослухаються не тільки країни, котра зазнала агресії». Певно, давній бізнес-партнер путіна Лула да Силва отримав черговий транш задля поширення подібних наративів, ігноруючи погляди своїх громадян.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» вважає незайвим нагадати читачам про те, що бразильський напрямок МЗС України у руках скандального посла Андрія Мельника. Дипломат досі не спромігся прихилити місцевий уряд на наш бік.

Читайте також:
Політика
Кір Стармер підпише символічну 100-річну угоду із Володимиром Зеленським. На жаль, документ не передбачає жодних союзницьких відносин.
16 січня, 13:46
Світ
Зміцнення безпеки підданих Його королівської величності означає протистояння росії. Туманний Альбіон замислився над ремілітаризацією.
12 січня, 11:45
Світ
Якщо нова влада у Дамаску хоче міжнародного визнання, мусить дотримуватися норм і правил. Ніхто не толеруватиме релігійний фанатизм.
08 січня, 07:18
Світ
Влада найбільшої латиноамериканської країни планує поліпшити глобальну економіку. Єдиною перепоною на шляху є адміністрація Дональда Трампа.
05 січня, 14:03
Опінії
Призначати послів з-поміж кандидатур зовсім з інших сфер діяльності та без жодного досвіду держслужби навряд чи виправдано.
27.12.2024, 16:46