Українська книга «не на часі», на Зе-телемарафон гроші важливіші

ПОЛІТИКА
12.01.2023, 13:26
Українська книга «не на часі», на Зе-телемарафон гроші важливіші
Фото: Facebook

Влада не економитиме на ТБ-пропаганді. А от вітчизняне книговидавництво пускає під ніж у час всенародного спротиву російським асиміляторам.

Заява Українського інституту книги, що закон про підтримку видавництв і книгарень виконуватися не буде, бо в час війни, нібито, гроші потрібні на інше, – неправомірна і шкідлива. Цей закон ухвалювався саме в час війни і в тому числі для підтримки книжкової галузі у час війни.

І тут, здавалося б, зайве пояснювати, наскільки важливою є підтримка культурних індустрій у цей час. Адже це перш за все війна за нашу ідентичність, основою якої є наша культура.

Тому коли видавці й книгарні, довіряючи державі й спираючися на ухвалений закон, видають усе більше книжок і відкривають нові книгарні, заява Інституту книги є прямим ударом. Ударом, як по книжковій галузі, так і по репутації української держави.

Закон ніхто не скасовував і не відтерміновував, в Інституту книги немає таких повноважень. І на мою думку влада має спростувати цю заяву й запевнити, що закон буде діяти.

Хай, можливо, з невеликими технічним затримками, але аж ніяк не "колись після війни". І, безумовно, президент має нарешті підписати закон про заборону російського книжкового імпорту, який лежить у нього на підписі з червня (!) та який взагалі не потребує державних коштів.

Але дуже важливий для українських видавництв і книгарень та захисту нашого культурно-інформаційного простору. Насамкінець нагадаю, що міністр культури Олександр Ткаченко ллє воду на млин "русского міра".

Автор : Володимир В'ятрович
Читайте також:
Політика
Тимофій Милованов пропонував проводити мобілізацію шляхом лотереї, а його родич (призовного віку) безперешкодно виїхав в Ізраїль
17:17
Політика
Роботи стільки, що голова кругом. А ви чекаєте поки вам законопроєкт про підняття податків для людей принесуть на голосування?
15:28
Політика
Слуги урода зірвали голосування щодо виключення Безуглої з комітету Нацбезпеки
23 липня, 11:47
Політика
Законопроєкт про угоду зі слідством у корупційних справах буде доопрацьовано.
19 липня, 15:00
Опінії
Це не перший раз, коли колишній КВКшник і актор проектів «95 кварталу» виїжджає за кордон.
04 липня, 16:05
Політика
Два рівнозначні диктатори розбудовують дві ідентичні мафіозні держави. Обидва ж прикриваються палким патріотизмом, викупаного у крові.
01 липня, 19:29