Українська книга «не на часі», на Зе-телемарафон гроші важливіші

ПОЛІТИКА
12 січня, 13:26
Українська книга «не на часі», на Зе-телемарафон гроші важливіші
Фото: Facebook

Влада не економитиме на ТБ-пропаганді. А от вітчизняне книговидавництво пускає під ніж у час всенародного спротиву російським асиміляторам.

Заява Українського інституту книги, що закон про підтримку видавництв і книгарень виконуватися не буде, бо в час війни, нібито, гроші потрібні на інше, – неправомірна і шкідлива. Цей закон ухвалювався саме в час війни і в тому числі для підтримки книжкової галузі у час війни.

І тут, здавалося б, зайве пояснювати, наскільки важливою є підтримка культурних індустрій у цей час. Адже це перш за все війна за нашу ідентичність, основою якої є наша культура.

Тому коли видавці й книгарні, довіряючи державі й спираючися на ухвалений закон, видають усе більше книжок і відкривають нові книгарні, заява Інституту книги є прямим ударом. Ударом, як по книжковій галузі, так і по репутації української держави.

Закон ніхто не скасовував і не відтерміновував, в Інституту книги немає таких повноважень. І на мою думку влада має спростувати цю заяву й запевнити, що закон буде діяти.

Хай, можливо, з невеликими технічним затримками, але аж ніяк не "колись після війни". І, безумовно, президент має нарешті підписати закон про заборону російського книжкового імпорту, який лежить у нього на підписі з червня (!) та який взагалі не потребує державних коштів.

Але дуже важливий для українських видавництв і книгарень та захисту нашого культурно-інформаційного простору. Насамкінець нагадаю, що міністр культури Олександр Ткаченко ллє воду на млин "русского міра".

Автор : Володимир В'ятрович
Читайте також:
Політика
Давид Арахамія пропонує скасувати «правки Лозового», змінивши КК та КПК: «Ніхто не сховається від покарання і через 10 років».
09:17
Політика
У нас знову панує епоха нарваного малороса на Банковій. Дарма, що подібні можновладці погано знають навіть недавню історію України...
27 вересня, 20:34
Політика
Мир можливий не після перемоги України над РФ, а після знищення Москви. Цього поки не хочуть ні у Києві, ні на Заході, ні тим паче на Сході.
23 вересня, 17:18
Політика
Насуваються репресії у стилі літа 2011-го року на Печерському подвір'ї суду. Зе-команда відчула, що пахне смаженим?..
21 вересня, 21:52
Політика
Зеленський втягує Трампа в найбільш згадуване медійне поле — Україну.
20 вересня, 10:55
Опінії
Тримайте українці військовий комунізм
18 вересня, 07:45