Українські археологи знайшли сліди найдавніших європейців на Закарпатті

ІСТОРІЯ
08.03.2024, 21:41
Кам'яні знаряддя із шару VII стоянки Королево-I
Кам'яні знаряддя із шару VII стоянки Королево-I
Фото: Nature

Палеолітична стоянка Королево-І знаходиться на березі річки Тиси. Її виявили ще 1974 року, тоді ж почалися розкопки, що тривають досі.

Кістки археологи не знайшли, але зібрали значну колекцію кам'яних знарядь, судячи з яких у цьому місці люди жили завжди починаючи від раннього палеоліту. Стратиграфічно науковці виділили 7 шарів верств й у найдавнішому (VII-му), було 33 кам'яні артефакти.

Тепер вітчизняні дослідники вивчили знахідки за допомогою методу P-PINI (Particle-pathway inversion of núcleo de inventories) та ізохронного методу датування. Із результатами їхньої приголомшливої роботи можна ознайомитися на шпальтах видання Nature.

Як вдалося встановити, вік знарядь становить — 1,42 ± 0,28 мільйона років — і це найдавніше свідчення перебування гомінідів в Європі. Таке датування добре вкладається у теорію заселення континенту зі сходу на захід і не суперечить знахідкам із картвельського Дманісі (ті були раніше) та іспанської Атапуерки (пізніших), але деякі питання все ж таки залишаються.

Можливо, подальші розкопки VII-го шару стоянки Королево-I крім скам'янілостей допоможуть виявити як кістки, так і знаряддя, щоби порівняти із будь-якою палеолітичною індустрією інших регіонів. На жаль, західні науковці досі скептично оцінюють працю своїх українських колег, а дарма.

Тим часом як раніше інформував «Останній Бастіон», на плато у штаті Колорадо виявили дивні петрогліфи. Вони знаходяться на великій відстані один від одного, але утворюють спільну картину.

Розкопки стоянки Королево-I
Розкопки стоянки Королево-I
Читайте також:
Світ
Приголомшливе дослідження зробила міжнародна команда науковців. Вони розкопали культову споруду у давньому поселенні Хоразин.
18.08.2024, 15:31
Світ
Легендарне місто поблизу сучасного Неаполя знову привертає увагу науковців. Цього разу завдяки приголомшливим артефактам у землі.
09.08.2024, 08:20
Світ
У стародавньому місті Чатал-Ґьойюк в Анатолії дослідники старовини натрапили на зруйновану піч. Поряд лежав предмет, схожий на буханець.
07.03.2024, 08:18
Полтава
Археологи завершили попередні дослідження в історичному центрі міста. Зараз триває опрацювання зібраної під час розкопів інформації.
28.12.2023, 21:26
Історія
На плато у штаті Колорадо виявили дивні петрогліфи. Вони знаходяться на великій відстані один від одного, але утворюють спільну картину.
19.12.2023, 21:41
Історія
Археологи розкопали у селі Аска залишки довгого будинку середини VII — кінця X століття. Всередині споруди було 30 так званих ґульдгубберів.
13.12.2023, 19:56