Археологи знайшли астрономічні карти давніх індіанців

ІСТОРІЯ
19.12.2023, 21:41
Археологи знайшли астрономічні карти давніх індіанців
Фото: Archaeologs

На плато у штаті Колорадо виявили дивні петрогліфи. Вони знаходяться на великій відстані один від одного, але утворюють спільну картину.

Відповідними кадрами з комплексу поселень у Касл-Рок-Пуебло на Середньому Заході США поділилося галузеве наукове видання Archaeologs. У багатомісячній дослідницькій експедиції, крім власне американських, беруть участь також і польські археологи.

Зі слів науковців, їх цікавили пам'ятки стародавнього племені (або ж союзу племен-етносів — прим. ред.) пуебло — предків більшості північноамериканських індіанців. Археологи досліджували місцевість у долині річки Колорадо за допомогою лідара та склали докладну мапу всіх петрогліфів.

Після цього стало зрозуміло, що вони взаємопов'язані та утворюють якесь спільне полотно. Дослідники дійшли висновку, що пуебло використовували петрогліфи для астрономічних спостережень та визначення днів літнього і зимового сонцестоянь, а також весняного й осіннього рівнодень.

Тим часом як раніше інформував «Останній Бастіон», в українському Придністров'ї знайшли нові артефакти Трипільської доби. З-поміж безлічі виявлених на глибині артефактів є як стандартний, так і мініатюрний керамічний посуд, датованих початком 4 тисячоліття до Різдва Христового.

Археологи знайшли астрономічні карти давніх індіанців_1
Читайте також:
Історія
Палеолітична стоянка Королево-І знаходиться на березі річки Тиси. Її виявили ще 1974 року, тоді ж почалися розкопки, що тривають досі.
08 березня, 21:41
Світ
У стародавньому місті Чатал-Ґьойюк в Анатолії дослідники старовини натрапили на зруйновану піч. Поряд лежав предмет, схожий на буханець.
07 березня, 08:18
Полтава
Археологи завершили попередні дослідження в історичному центрі міста. Зараз триває опрацювання зібраної під час розкопів інформації.
28.12.2023, 21:26
Історія
Археологи розкопали у селі Аска залишки довгого будинку середини VII — кінця X століття. Всередині споруди було 30 так званих ґульдгубберів.
13.12.2023, 19:56
Історія
У давній буддійській святині виявили схованку із монетами. Вони були у посудині й за століття сплавилися у мідну грудку вагою до 5,5 кг.
01.12.2023, 21:19
Світ
Пустельне плато Ґізи у долині Нілу досі зберігає безліч таємниць минулого. Час від часу науковці там знаходять унікальні артефакти.
30.09.2023, 16:11