Українські дослідники виявили перші портрети засновників Києва
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
Відповідним документом із медіаагенцією «Останній Бастіон» поділився козакознавець, доктор історичних наук, учасник бойових дій Тарас Чухліб. Показово, що портрет сестри засновників Києва — княжни-воїтельки Либеді — виявився відсутнім.
Зі слів науковця, на зображення випадково натрапили під час вивчення стародруку 1599 року європейського історика Бартоша Папроцького, писаного старопольською готичною абеткою. Варто зауважити, що сам автор — етнічний поляк, тож подані ним портрети навряд чи говорять про упередженість до східних сусідів.
«Ще зі школи ми усі знаємо, що наш старовинний Київ заснували начебто легендарні брати Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь. Але ось ким вони були, і чи були взагалі, і як виглядали історики довгий час дискутували. Були тільки їхні невеличкі схематичні зображення у літописах 1300-х років.
Бартош Папроцький доводить на основі досліджених джерел, що першими князями Русі були — Кий, Щек і Хорив. Зрозуміло, що викладені ним у книзі портрети є умовними, але все-таки вони є історичними. Певен, нам варто взяти до уваги», — заявив Тарас Чухліб.
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що громадськість врятувала замок на Поділлі, де створено Пересопницьке Євангеліє. Тільки свідомі й небайдужі до долі Батьківщини українці повертають утрачену спадщину із забуття.