Українські історики розкрили таємницю походження роду Пилипа Орлика

ІСТОРІЯ
09.08.2021, 11:25
Гетьман Пилип Орлик
Гетьман Пилип Орлик

Наступник гетьмана Івана Мазепи – чех за етнічним походженням, але українець по духу і поклику власного серця.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров.

За словами фахового дослідника спадщини Гетьманщини, рід Пилипа Орлика не тільки має чеське коріння, але й кровний зв'язок із династіями литовських князів Ґедиміновичів і київських Рюриковичів.

«Предки українського гетьмана переїхали з Чехії спочатку до Польщі, а потім до Великого князівства Литовського і Руського у час Гуситських війн (1419-1434). Ті ж з Орликів, що лишились у Чехії пізніше отримали баронський титул. Та значно цікавішою є інформація про походження гетьмана не за чоловічою лінією: "Cherchez la femme"! За жіночою лінією Пилип походив від князів Ґедиміновичів і вважався одним із нащадків великого литовського князя Кейстута. Одна з ґенеалоґічних леґенд Середньовіччя, переповідає, що його предками за жіночою лінією могли бути й Рюриковичами; але точно відомо, що його тітка була княгинею Друцькою-Підберезькою (а це Рюриковичі!)», – зауважує Олександр Алфьоров.

Науковець додає, що за різними гілками Орлик серед грона своїх предків і родичів мав визначних інтелектуалів свого часу, а з усіх українських гетьманів (від Богдана Хмельницького до Кирила Розумовського), – чи не єдиний був найшляхетнішого походження.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Державному архіві Швеції виявили невідоме вітчизняним історикам досьє на Пилипа Орлика.

Читайте також:
Історія
Він би прожив відносно спокійне емігрантське життя професора та винахідника, якби не Друга світова війна. Вона все змінила...
20 листопада, 09:36
Історія
Він був один з перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпрових порогів.
06 листопада, 11:24
Опінії
Ідейні спадкоємці Котляревського, Срезневського та Шевченка доклалися до епохальних змін. Україна завдячує за націоналізацію Святого Письма.
04 листопада, 20:34
Війна
Другий рік поспіль 1 листопада 1-й Окремий штурмовий батальйон зустрічає без свого командира-засновника. Дмитрові виповнилося б 29 років.
01 листопада, 13:41
Мистецтво
Щороку 27 жовтня відзначається день народження славетного композитора Ніколо Паґаніні (1782-1840). Віртуоз походив із роду торговців Ґенуї.
27 жовтня, 22:05
Історія
В трагічній долі якої відбилися жахіття совєтської доби.
25 жовтня, 09:25