Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
31.01.2022, 06:59
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб

Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.

Таку інформацію на своїй Facebook-сторінці оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами сенсаційне підтвердження носіння степовим воїнством шароварів знаходиться в Архіві Головному актів давніх у Варшаві.

«Оце днями віднайшли оригінальне свідчення у документі під назвою "Реєстр козаків за 1695 рік", який стосувався козацтва Правобережної України під проводом гетьмана Самійла Самуся та полковника Семена Палія. У ньому чорним по-білому написано, що кожному з козацької старшини "виділено на ШАРОВАРИ паклаку польського 13 локтів". Паклак – нце азва польського сукна, а лікоть дорівнював на той час 57-62 см. Множимо і взнаємо скільки метрів тканини треба було козакові, щоби пошити собі шаровари: 7 м 49 см! А у ЗМІ нашої країни вже років із десять поширюється інформаційна деза з Москви про те, що козаки не носили шароварів», – зазначив Тарас Чухліб.

Водночас вітчизняний історик закликає колег та медіа не стояти осторонь проблеми, а висвітлювати її всесторонньо й правдиво, без запозичення і пристосування чужинських антинаукових наративів.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що Іван Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні.

Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_1
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_3
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_5
Читайте також:
Світ
Слов'янські племена розселені у ранньому Середньовіччі на просторі між ріками Ельба та Дніпро лишили по собі багату культурну спадщину.
22 травня, 16:38
Мистецтво
Знайомтеся, нова версія музи Леонардо Да Вінчі – "Муна Ліза" (зі сленгу "to moon" – оголити сідниці). Це сучасне "утилітарне мистецтво".
18 травня, 16:30
Історія
Золоті монети, коштовності та інші прикраси – все це розкладено довкола решток людей, померлих понад 7000 років тому на Балканах.
11 травня, 17:42
Історія
Причина такого явища, на думку глибоководних дослідників, полягає у повній або майже повній відсутності кисню, який сприяє розкладанню.
09 травня, 18:23
Історія
Іноді методи борців за українізацію історико-культурного простору відверто нагадують печерне дикунство. Замість створення – тільки руйнація.
21 лютого, 20:54
Історія
Нарешті про повернення історичних артефактів заговорили не лише кулуарно, але публічно та ще й за підтримки федерального уряду Німеччини.
01 січня, 15:59