Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
31.01.2022, 06:59
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб

Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.

Таку інформацію на своїй Facebook-сторінці оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами сенсаційне підтвердження носіння степовим воїнством шароварів знаходиться в Архіві Головному актів давніх у Варшаві.

«Оце днями віднайшли оригінальне свідчення у документі під назвою "Реєстр козаків за 1695 рік", який стосувався козацтва Правобережної України під проводом гетьмана Самійла Самуся та полковника Семена Палія. У ньому чорним по-білому написано, що кожному з козацької старшини "виділено на ШАРОВАРИ паклаку польського 13 локтів". Паклак – нце азва польського сукна, а лікоть дорівнював на той час 57-62 см. Множимо і взнаємо скільки метрів тканини треба було козакові, щоби пошити собі шаровари: 7 м 49 см! А у ЗМІ нашої країни вже років із десять поширюється інформаційна деза з Москви про те, що козаки не носили шароварів», – зазначив Тарас Чухліб.

Водночас вітчизняний історик закликає колег та медіа не стояти осторонь проблеми, а висвітлювати її всесторонньо й правдиво, без запозичення і пристосування чужинських антинаукових наративів.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що Іван Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні.

Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_1
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_3
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_5
Читайте також:
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28
Історія
2500 років тому ця 8-метрова скульптура підтримувала дах величезної релігійно споруди. Всього ж їх було 38, але до тепер збереглося лише 2.
05 березня, 07:12
Історія
Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.
03 березня, 07:59