Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
31 січня, 06:59
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб

Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.

Таку інформацію на своїй Facebook-сторінці оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами сенсаційне підтвердження носіння степовим воїнством шароварів знаходиться в Архіві Головному актів давніх у Варшаві.

«Оце днями віднайшли оригінальне свідчення у документі під назвою "Реєстр козаків за 1695 рік", який стосувався козацтва Правобережної України під проводом гетьмана Самійла Самуся та полковника Семена Палія. У ньому чорним по-білому написано, що кожному з козацької старшини "виділено на ШАРОВАРИ паклаку польського 13 локтів". Паклак – нце азва польського сукна, а лікоть дорівнював на той час 57-62 см. Множимо і взнаємо скільки метрів тканини треба було козакові, щоби пошити собі шаровари: 7 м 49 см! А у ЗМІ нашої країни вже років із десять поширюється інформаційна деза з Москви про те, що козаки не носили шароварів», – зазначив Тарас Чухліб.

Водночас вітчизняний історик закликає колег та медіа не стояти осторонь проблеми, а висвітлювати її всесторонньо й правдиво, без запозичення і пристосування чужинських антинаукових наративів.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що Іван Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні.

Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_1
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_3
Українські козаки вдягали вишиванку із широкими шароварами, – доктор наук Тарас Чухліб_5
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Часто доводиться чути: що нам та стародавня історія, ті скіфи, сармати – до сучасної України вони, мовляв, відношення не мають.
02 вересня, 19:54
Книги
Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.
28 січня, 14:00
Опінії
Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.
20 січня, 11:50
Історія
Вживання на письмі букви "ї" в українській мові запровадив нащадок династій П'ястів і Рюриковичів князь Володислав II.
20.11.2021, 09:01
Історія
Скасування рабства і свобода віросповідання – два стовпи внутрішньої політики засновника імперії Ахеменідів.
16.11.2021, 08:38
Історія
Ситуація з Новоолександрівським курганом на околиці міста Дніпро є критичною — розкопаний археологами кромлех руйнується.
06.10.2021, 13:49