Гетьман Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні

ІСТОРІЯ
27.12.2021, 08:01
Гетьман Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні
Фото: ТСН

Ініціатором будівництва фабрик із виробництва скла і скляних виробів за західним зразком був гетьман Іван Мазепа.

Про це свідчить відповідний універсал датований 1691 роком, фотокопію якого виклав на своїй сторінці у Facebook доктор історичних наук Тарас Чухліб.

Дослідник наголошує, документ за підписом Мазепи становить важливу культурну цінність, допомагаючи спростувати міфи Кремля щодо України як переважно аграрної країни.

«Цій неймовірній знахідці 330 років! В її тексті читаємо, що український гетьман надав дозвіл тогочасному архієпископу Чернігівському і Новгород-Сіверському Лазарю (Барановичу) будувати склозавод на кафедральних ґрунтах на річці Білиця. Чергове свідчення того, що Мазепа був справжнім державником України», – прокоментував універсал Тарас Чухліб.

Вітчизняний науковець додає, що віднайшли рідкісний документ у раніше засекречених сховищах Центрального державного історичного архіву України в Києві.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що у Державному архіві Швеції виявили невідоме історикам досьє на Пилипа Орлика.

Гетьман Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні_1
Читайте також:
Історія
Задовго до появи у Заліссі поселення Москва на берегах Дніпра квітнула «брама Європи». На жаль, внутрішні чвари довели її до загину.
19 травня, 19:08
Опінії
Таке відчуття, що творцям кінострічки було байдуже на реальну історію. Адже доноси робили письменники один на одного...
19 травня, 13:00
Полтава
Понад 10-ліття триває підступна війна, спричинена нападом ресурсної федерації московії. Всі ці роки Україна втрачає кращих доньок і синів.
13 травня, 19:27
Історія
Попри щорічні істерики московитів і сіоністів, ми пам'ятаємо українських Героїв. А ще не забудемо про відібрані історичні землі Закерзоння.
28 квітня, 10:27
Історія
Більшовицькі загарбники завжди відрізнялися своїм дикунським ставленням до поневолених народів. Не тільки європейців мордували, а й азійців.
27 березня, 13:27
Історія
Влітку 1912 року у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим випадково знайдено історичний скарб. 800 предметів із золота та срібла!
18 березня, 20:28