Гетьман Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні

ІСТОРІЯ
27.12.2021, 08:01
Гетьман Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні
Фото: ТСН

Ініціатором будівництва фабрик із виробництва скла і скляних виробів за західним зразком був гетьман Іван Мазепа.

Про це свідчить відповідний універсал датований 1691 роком, фотокопію якого виклав на своїй сторінці у Facebook доктор історичних наук Тарас Чухліб.

Дослідник наголошує, документ за підписом Мазепи становить важливу культурну цінність, допомагаючи спростувати міфи Кремля щодо України як переважно аграрної країни.

«Цій неймовірній знахідці 330 років! В її тексті читаємо, що український гетьман надав дозвіл тогочасному архієпископу Чернігівському і Новгород-Сіверському Лазарю (Барановичу) будувати склозавод на кафедральних ґрунтах на річці Білиця. Чергове свідчення того, що Мазепа був справжнім державником України», – прокоментував універсал Тарас Чухліб.

Вітчизняний науковець додає, що віднайшли рідкісний документ у раніше засекречених сховищах Центрального державного історичного архіву України в Києві.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що у Державному архіві Швеції виявили невідоме історикам досьє на Пилипа Орлика.

Гетьман Мазепа – фундатор мережі склозаводів в Україні_1
Читайте також:
Опінії
Московити заражені історичною клептоманією, тому за будь-якої влади переписують під себе минувшину.
24 лютого, 09:24
Історія
Статус козацької України у XVII- XVIII століттях залежав від світових міждержавних політичних відносин, у першу чергу – від подій в Європі.
09 лютого, 11:03
Історія
26 січня 1943 року о 7:00 в одній із камер Саратовської в'язниці від дистрофії та зупинки серця помер науковий геній Ніколай Вавілов.
03 лютого, 08:33
Історія
Продовжуємо розкривати "білі плями" вітчизняної історії, котру досі намагаються тлумачити крізь призму імперських наративів Кремля.
01 лютого, 11:26
Полтава
27 листопада в Україні вшановується День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій
30.11.2021, 09:55