Українські військові повідомляють про обстріли десятків точок на східному фронті

Опінії
07 лютого, 11:05
Українські військові йдуть повз воронку перед багатоповерховим будинком у неділю, через день після ракетного обстрілу в Дружківці на сході України.
Українські військові йдуть повз воронку перед багатоповерховим будинком у неділю, через день після ракетного обстрілу в Дружківці на сході України.

Між військовослужбовцями російсько-окупаційних військ і так званих найманців ПВК «Вагнера» була повна відсутність координації та взаємодії»

Редактор міжнародних новин, який працює в Лондоні

КИЇВ, Україна. російські війська атакували десятки українських позицій на східному фронті, заявили українські військові в понеділок, оскільки напади москви розширюються та посилюються напередодні того, що, за попередженнями Києва, може стати найбільшим наступом кремля з перших тижнів війни.

Українські військові повідомляють про обстріли десятків точок на східному фронті_1

Український Генеральний штаб, який відповідає за військову стратегію, повідомив у своїх щоденних звітах про стан бойових дій, що росіяни обстріляли близько двох десятків міст і сіл навколо Бахмута, зруйнованого міста, яке стало центром кампанії москви із захоплення всього східного регіону. район, відомий як Донбас.

Але генеральний штаб заявив, що хаотичний характер російських зусиль — включаючи хвилі недосвідчених новобранців і колишніх засуджених, які належать до воєнізованого угруповання Вагнера — обмежує їх ефективність.

«Між військовослужбовцями російсько-окупаційних військ і найманцями так званої групи Вагнера була повна відсутність координації та взаємодії», – йдеться у повідомленні.

Подібно до того, як росія використала свою переважну перевагу в артилерії на початку війни, щоб здобути успіхи на сході України, зараз вона розгортає сотні тисяч новомобілізованих солдатів у невеликих групах, щоб досліджувати вразливі місця на українських оборонних лініях. Це змусило Україну напружити свої сили, щоб протистояти загрозі.

Але хоча бої були жорстокими — за оцінками США та Європи, з обох сторін щодня гинули або були поранені сотні солдатів — жодна зі сторін не досягла значних територіальних здобутків за кілька місяців. Східний фронт залишився майже незмінним і проходить уздовж 140-мильної ділянки території, яка утворює форму зубчастого півмісяця.

Залишається незрозумілим, де і коли москва розпочне широкомасштабний наступ, але міністр оборони України Олексій Резніков заявив у неділю, що десятки тисяч новомобілізованих солдатів направлені на північний схід і південний схід України. За його словами, москва має намір прорвати українську оборону до річниці свого вторгнення, 24 лютого.

На північному краю півмісяця знаходиться утримуване росією місто Кремінна, де в навколишніх лісах точаться важкі бої. Кремінна – це місце, де український контрнаступ у вересні зупинився після витіснення росіян з північно-східної Харківської області, і тепер це один із районів, де, за словами українських чиновників, москва збирає війська для нового наступу.

У центрі півмісяця знаходиться Бахмут, місце однієї з найтриваліших і найкривавіших битв війни, де росія повільно просувалась у своїй багатомісячній спробі оточити місто. Лейтенант Роман Конон, який воює в місті в складі батальйону «Свобода» Нацгвардії України, заявив, що росія продовжує атакувати «безпрецедентною силою».

«Спочатку піхотні підрозділи окупантів виходять на розвідку боєм, потім починається масований артилерійський обстріл і піхотний штурм повторюється знову», – сказав він у відеозверненні, опублікованому на Українському національному телебаченні.

За його словами, попри «незначні успіхи просування» російських військ, українські війська все ще контролюють автомагістраль, яка дозволяє доставляти постачання до міста.

Президент України Володимир Зеленський у понеділок зустрівся зі своїм військовим керівництвом, щоб ознайомитися з поточною ситуацією на передовій. «Особливу увагу було приділено позиціям сил оборони на Бахмутському напрямку та забезпеченню їх необхідними боєприпасами», – йдеться в повідомленні його відомства.

На південному краю півмісяця, поблизу міста Вулгедар, Україна каже, що атаки росії було відбито. Але українські чиновники попередили, що десятки тисяч російських солдатів перекинуті в регіон і можуть збиратися для більш скоординованого наступу.

Президент Володимир Зеленський заявив у неділю ввечері, що російські війська мають намір помститися за невдачі в перший рік війни, і що «жорстокі бої», які точаться на фронті, ймовірно, будуть посилюватися.

«У нас немає альтернативи, окрім як захищатися і перемагати», — сказав він.

Наступ і справді просто неминучий і ми дійсно маємо захищатися і перемагати, але не лише у медіапросторі та проводячи марафони новин, а і розв'язуючи проблеми логістики, корупції та висвітлюючи проблемні питання, а не вдаючи, що їх не існує. Самокритика це основа розвитку, на жаль український політичний пантеон від цього далекий - Ред Останній Бастіон

Автори: Марк Сантора - The New York Times

Переклад з англійської  Останній Бастіон

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Російське міністерство нападу та агресії мобілізувало понад 350 тисяч чоловіків, аби захопити село Курдюмівка і болота під Кремінною.
07 квітня, 17:47
Війна
Російський окупаційно-терористичний контингент зазнав занадто великих втрат у живій силі та техніці, аби здійснити навіть оточення міста.
24 березня, 18:56
Опінії
Нехай Сонце посміхається невтомним продовжувачам справи м'язистого Арея. Фарту та оберегу від степової української Оранти!
19 березня, 16:01
Війна
Збройні Сили України мають план із масштабного знекровлення російських окупантів. Деяким медійникам краще помовчати!
12 лютого, 18:13
Опінії
Білі ходять перші та перемагають, або хто успішніше контратакує
12 лютого, 17:25
Війна
росія використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів
02 лютого, 13:15