Український IT-стартап обслуговує підрядників армії рф, – ЗМІ

ВІЙНА
11.10.2022, 15:35
Український IT-стартап обслуговує підрядників армії рф, – ЗМІ

Компанія не припинила працювати із давніми клієнтами, серед них є постачальники російського ВПК

Міжнародна компанія з українським корінням GitLab припинила продажі у рф та білорусі на початку березня у відповідь на агресію в України.

Проте компанія не припинила працювати із чинними клієнтами, серед них є постачальники російського військово-промислового комплексу.

Про це повідомляє ain.ua.

GitLab була заснована харківським розробником Дмитром Запорожцем і первинно розвивалася як компанія в Україні. Згодом вона вийшла на міжнародний ринок. Компанія успішно розвивалася, а у жовтні 2021 року вийшла на IPO на біржі Nasdaq.

Запорожець після публічного розміщення вийшов із керівництва GitLab. Зараз у неї розподілена команда і офіси у різних країнах світу.

11 березня 2022 року компанія оголосила, що припиняє продажі на ринках рф та білорусі, але лишається працювати із чинними клієнтами.

Український IT-стартап обслуговує підрядників армії рф, – ЗМІ_1

Водночас як наголошує видання, російський бізнес продовжує проводити тендери на закупку послуг GitLab, а серед російських клієнтів компанії є щонайменше один бізнес, який водночас є постачальником для російського ВПК.

Йдеться про компанію "Лаборатория 50". Серед її проєктів: бойові керівні системи для фрегатів, платформи для стендів та тренажерів для тренування особового складу військ росії та інше.

Щонайменше один продукт цієї компанії – програмний комплекс "Моно" для Astra Linux Special Edition – зроблений за допомогою GitLab. У нього є репозиторій на цій платформі, регулярно виходили оновлення, зокрема й після початку війни.

Також він має сертифікат відповідності від Міноборони рф №5490 від 24.11.21, це означає, що його можуть використовувати підприємства ВПК росії.

Також дані з російських порталів про державні тендери свідчать, що держустанови та комерційні підприємства шукають спеціалістів, які можуть працювати із GitLab. Як приклади, ain.ua наводить тендер одного з банків Татарстану, оголошений у травні цього року, а також тендер на закупку GitLab Premium від "Атоменергопроєкт" (входить до "Росатому"), оголошений на початку березня 2022 року.

GitLab – веб-інструмент життєвого циклу DevOps з відкритим вихідним кодом, що представляє систему керування репозиторіями коду для Git з власної вікі, системою відстеження помилок та іншими функціями.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Так, ще нещодавно на чолі планетарних контейнерних перевезень була Німеччина. Але ситуація змінилася: тепер цей титул належить її сусідці.
16 березня, 08:18
Економіка
Гонконзький конгломерат «CK Hutchison» продав порти у центральноамериканській країні нью-йоркським інвесторам. Ціна оборудки — $22,8 млрд.
05 березня, 20:32
Економіка
Високі ціни на харчові продукти не залишають людям грошей на дорогі напої. Популярний німецький виробник джина оголосив про банкрутство.
26 лютого, 08:27
Опінії
Певно, причина у тому, що тютюнові ділки у долі з владою. Насправді ж ситуація трохи складніша за подібний популізм, розрахований на дурнів.
22 січня, 20:38
Економіка
36% бізнесменів вважають, що поточний податковий режим в Україні перешкоджає їхньому розвитку та залученню інвестицій.
20.12.2024, 18:25
Економіка
ФОПи втратили доступ до багатьох послуг, наприклад, неможливо відкрити і закрити ФОП, внести зміни в реєстраційні дані тощо.
20.12.2024, 15:43