Українським видавцям бракує паперу для друку книг

КНИГИ
22 січня, 10:27
Українським видавцям бракує паперу для друку книг
Фото: Twitter

Прийшла біда, звідки не чекали: невдовзі книги можуть стати розкішшю для українців через дефіцит паперу.

Такі відомості на своїй Facebook-сторінці оприлюднила генеральний директор видавництва "Vivat" Юлія Орлова, інформує агенція "Останній Бастіон".

За її словами, вказана серйозна проблема може істотно вплинути на всю вітчизняну книговидавничу галузь, оскільки виробництво паперу в Україні занизьке.

«Дивна склалася ситуація у видавців, до цього нас точно життя не готувало: з одного боку – "ковідна тисяча" (більшість людей витратила її на книжки, і це не може не тішити), а з іншого боку  – хіти й бестселери "повимивалися", а на додрук немає паперу. Наразі нам необхідно десь 90 тисяч тонн паперу, але в Україні виробляється десь 5 тонн. Наші виробники паперу працюють на вторинній сировині, тобто на макулатурі, але і її не вистачає, бо вона вивозиться закордон. На закупку паперу існують квоти, але вони невеликі, зараз дистриб’ютори паперу роблять замовлення, але папір прийде десь в травні-серпні й з відкритою ціною! Тобто взагалі не зрозумілі ані терміни, ані ціни», – зазначила Юлія Орлова.

Директор видавництва "Vivat" стверджує, основною причиною вказаного кризового явища є переорієнтація целюлозної промисловості з паперу на пакувальний матеріал.

«З пандемією дуже зросли online-продажі, а всі товари треба пакувати, виробництва працюють на виготовлення крафтового паперу під упаковку. Взагалі у світі зросли об'єми упаковки, памперсів, туалетного паперу, засобів гігієни – на все це потрібно целюлозно-первинне волокно і все це вигідніше виготовлювати, ніж папір. Гадаю, не можна, щоби книжка стала розкішшю», – підсумувала Юлія Орлова.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", торік разом із видавництвом "Zалізний Тато" ми запровадили нову спільну ініціативу на благо українського народу.

Читайте також:
Опінії
І поки невідомо, як швидко вдасться подолати приголомшливу бідність і руїну. Але вже нині корупція має розцінюватися як державна зрада.
24 квітня, 08:48
Економіка
Лідери падіння — цінні папери російських металургійних та гірничодобувних компанії
24 лютого, 15:43
Світ
Водночас відомо, що нині на міжнародному нафтовому ринку вперше з 2014 року виявлено істотний дефіцит пропозиції.
01 лютого, 06:51
Світ
Підприємці Фінляндії звинувачують Україну у непоступливості агресору, адже вони не можуть продати власну продукцію за валюту в РФ.
29 січня, 11:36
Економіка
Через побоювання, що вакцини можуть бути менш ефективними проти нового штаму коронавірусу
08.12.2021, 08:45
Опінії
Зе-команда спромоглася закатати в асфальт гроші, які необхідні малозабезпеченим українцям для того, щоб вижити цієї зими.
28.08.2021, 11:33