Українським видавцям бракує паперу для друку книг

КНИГИ
22.01.2022, 10:27
Українським видавцям бракує паперу для друку книг
Фото: Twitter

Прийшла біда, звідки не чекали: невдовзі книги можуть стати розкішшю для українців через дефіцит паперу.

Такі відомості на своїй Facebook-сторінці оприлюднила генеральний директор видавництва "Vivat" Юлія Орлова, інформує агенція "Останній Бастіон".

За її словами, вказана серйозна проблема може істотно вплинути на всю вітчизняну книговидавничу галузь, оскільки виробництво паперу в Україні занизьке.

«Дивна склалася ситуація у видавців, до цього нас точно життя не готувало: з одного боку – "ковідна тисяча" (більшість людей витратила її на книжки, і це не може не тішити), а з іншого боку  – хіти й бестселери "повимивалися", а на додрук немає паперу. Наразі нам необхідно десь 90 тисяч тонн паперу, але в Україні виробляється десь 5 тонн. Наші виробники паперу працюють на вторинній сировині, тобто на макулатурі, але і її не вистачає, бо вона вивозиться закордон. На закупку паперу існують квоти, але вони невеликі, зараз дистриб’ютори паперу роблять замовлення, але папір прийде десь в травні-серпні й з відкритою ціною! Тобто взагалі не зрозумілі ані терміни, ані ціни», – зазначила Юлія Орлова.

Директор видавництва "Vivat" стверджує, основною причиною вказаного кризового явища є переорієнтація целюлозної промисловості з паперу на пакувальний матеріал.

«З пандемією дуже зросли online-продажі, а всі товари треба пакувати, виробництва працюють на виготовлення крафтового паперу під упаковку. Взагалі у світі зросли об'єми упаковки, памперсів, туалетного паперу, засобів гігієни – на все це потрібно целюлозно-первинне волокно і все це вигідніше виготовлювати, ніж папір. Гадаю, не можна, щоби книжка стала розкішшю», – підсумувала Юлія Орлова.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", торік разом із видавництвом "Zалізний Тато" ми запровадили нову спільну ініціативу на благо українського народу.

Читайте також:
Економіка
Марк Цукенберг скоротить ще 10 тисяч працівників
15 березня, 10:37
Світ
Видавець The Wall Street Journal та New York Post скоротить понад 1200 працівників
11 лютого, 12:59
Світ
Співучасть у російській воєнній агресії проти України прирекла Білорусь на самоізоляцію і саморуйнацію і так слабкої економіки.
03.10.2022, 18:36
Світ
Рішення режиму Олександра Лукашенка виконувати зовнішні фінансові зобов'язання виключно у білоруських рублях провокує дефолт.
03.07.2022, 19:27
Економіка
Популярна серед українських відпочивальників південноазійська країна-курорт на сьогодні не спроможна дозволити собі імпорт палива.
22.06.2022, 20:36
Опінії
І поки невідомо, як швидко вдасться подолати приголомшливу бідність і руїну. Але вже нині корупція має розцінюватися як державна зрада.
24.04.2022, 08:48