Українськими дипломатами керують кіоскери з Банкової

ПОЛІТИКА
07.12.2023, 20:30
Українськими дипломатами керують кіоскери з Банкової
Фото: Facebook

На планеті майже 200 країн і всі вони мають свої власні проблеми і свій внутрішній порядок денний. Ми не в центрі світу.

Лише підліткам здається, що весь світ крутиться навколо них. Ми палаємо у величезній війні, яка має шанси вихлюпнутися далеко за межі Східної Європи, ле це мало хто розуміє, окрім безпосередніх сусідів, та й тим начхати.

Якщо польський далекобійник не усвідомлює, що кожен день блокування кордону збільшує ймовірність його власного сидіння в окопі. То що ж ви хочете від американського програміста, французького фермера, індійського дрібного чиновника, аргентинського вчителя, саудівського шейха, індонезійського базарного торгівця?

Світом правлять історії. Майже два роки тому наша історія вразила світ, але потім увага перемкнулася на інші історії.

Члени парламентів та урядовці різних країн думають про внутрішній порядок денний, тому що їх примушують виборці. Навіть в авторитарних країнах внутрішній порядок денний зазвичай переважає.

Ми не розповіли свою історію так, щоб вона затьмарила внутрішній порядок денний. Ми не стали героями серіалу, який дивляться щовечора не відриваючись.

Частково це пояснюється відсутністю великих новин протягом майже року, але головне — ми не склали своєї історії для світу. Нам потрібне посилення дипломатії в рази.

Як професійної дипломатії (у нас ще немає послів у багатьох важливих місцях світу, а ті, що є, часто не відповідають вимогам часу), так і народної: митці, підприємці, історики, ветерани тощо. Треба припинити погану практику, коли дипломатами керують туристи!

Треба припинити погану практику тасування переговорників, треба задіяти силу горизонтальних мереж. Треба підтримувати стару і нову діаспору, треба будувати багатопартійні відносини.

Треба використовувати на повну міжпарламентські майданчики, треба стояти на кожній сцені світу, де стоять росіяни, і перебивати їхні наративи своїми. Треба виходити на кожну трибуну світу після росіян і спростовувати їхні історії, розповідаючи свої.

Треба виглядати для світу маленьким благословенним Давидом, який відчайдушно б'ється з великим тупим жорстоким огидним Ґоліафом. А не маленькою корумпованою автократією поруч з великою корумпованою автократією.

Наші зовнішньополітичні провали мають об'єктивні причини, але ми не маємо на них права. Мусимо перемагати, бо кожна поразка має навчити нас, що ми робимо не так.

Автор : Валерій Пекар
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Зеленський заявив, що Україна втратила 31 тис. бійців. Офіційні дані (українські) російських втрат - 410700 солдатів
26 лютого, 11:05
Політика
Тепер і в нашого Зе є свій «валдайський форум»...
26 лютого, 09:41
Економіка
В Офісі Президента не розуміють: у будь-якому із варіантів законопроєктів про мобілізацію закладено ризик саме для влади. Граблі по-новому!
25 лютого, 14:57
Опінії
Насамперед треба брати на війну тих, хто жодного дня не служив в армії, але лізе у військові справи.
24 лютого, 15:07
Опінії
Зеленський повертається до звичної моделі класичного «Кварталу».
23 лютого, 16:10
Політика
Зеленський передбачає особистосту трагедію для себе після втрати повноважень.
23 лютого, 10:20