"Укргазвидобування": Отто Ватерландер освоює старі "схеми"?

ПОЛІТИКА
06.07.2021, 15:00
"Укргазвидобування": Отто Ватерландер освоює старі "схеми"?

Гучні скандали, обшуки та кримінальні розслідування є візитною карткою держкомпанії АТ "Укргазвидобування"

І ось, коли здавалося, що вал повідомлень про обшуки в офісах компанії та про укладення нею сумнівних договорів на мільярди гривень нарешті закінчився – з'являються нові дані.

Нинішній "прогресивний" менеджмент НАК "Нафтогаз Україна", до складу якого входить УГВ, хоче ухилитися від прозорості в системі закупівель, повертаючи найбільшого в країні газовидобувача до "тіньових" схем у сфері закупівель.

Іронія в тому, що, за даними учасників ринку, за цим стоїть не хто інший, як Отто Ватерландер, головний виконавчий директор групи "Нафтогаз". Офіційний реліз говорить, що цей голландський менеджер відповідає за трансформаційні процеси в "Нафтогазі".

Але чи такі зміни хочуть бачити від закордонного "фахівця" громадяни України ?

"Прозорі" закупівлі без "Прозорро"

У нас заведено вважати, що свої українські менеджери та чиновники – суцільно злодії та корупціонери. А закордонні – вони чесні.

Діяльність голландського фахівця змушує в цьому серйозно засумніватися.

Свого часу Уряду довелося докласти чималих зусиль для того, щоб змусити керівництво УГВ проводити свої тендери через державний електронний майданчик "Прозорро". Тодішній прем'єр Володимир Гройсман публічно погрожував звільненням тим, хто не перейде на цю систему.

І ось у "Нафтогаз" приходить модний закордонний "реформатор" та ставить усе з ніг на голову.

Отто Ватерландер піднімає старий "схематоз" на новий рівень. На тлі нього попередні корупційні скандали здаються дитячими пустощами – фірма зі статутним капіталом 70 тис. грн виграє тендер на 13 млрд грн, передчасно відкрили конверти перед тендером.

Голландський "реформатор" вирішив кардинально переглянути підхід – взагалі не проводити відкриті тендери та відмовитися від процедури закупівель через "ProZorro", щоб нарешті позбавити себе уваги настирливих журналістів. Порушення закону про держзакупівлі не збентежило іноземного "реформатор"а – те, що заборонено українським чиновникам, йому дозволено.

Наприкінці травня "Укргазвидобування" оголошує тендер на закупівлі бурильних труб загальною вартістю понад 400 млн грн без використання майданчика "ProZorro".

Горе-закупівельники під пильним наглядом Отто Ватерландера заводять тендер на торговому майданчику prom.ua. Напевно, багато хто хоч раз купував і продавали через нього старі холодильники, телевізори, дитячі коляски, велосипеди і т.д. Хороший сайт, ось тільки "заточений" на роздрібну торгівлю побутовими товарами. І він явно не тягне на майданчик для гуртових продажів промислової продукції.

Судячи з усього, на це і робиться весь розрахунок. Щоб тендер точно ніхто не знайшов, зробили закрите посилання, тільки для "обраних компаній". Тендер не мав жодних цінових обмежень – пропонуй будь-яку ціну, без торгів, держава щедро оплатить.

Мета таких маніпуляцій з закупівлями дуже проста – прокласти новий корупційний маршрут закупівель. Якщо проектують провести цей тендер без "Прозорро", за ним підуть один за іншим наступні. 

Учасники ринку подейкують, що автором цих сумнівних "інновацій" у закупівельній політиці держкомпанії є О. Ватерландер. Водночас він фактично нічим не ризикує. Підписи на документах змушують ставити зовсім інших людей, що вже викликає легкий бунт у низах. Але вже після проведення першого тендера, Отто це питання врегулює живими грошима з першої афери.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Зеленський особисто погодив збереження огидної монополії на тютюновому ринку для компанії «Тедіс»
вчора, 13:35
Кримінал
Обшуки відбуваються у кабінетах міського голови Одеси Геннадія Труханова та його заступників
05 грудня, 18:14
Кримінал
У серпні 2022 року Кауфмана вже затримали на кордоні під час спроби виїхати з України
05 грудня, 14:31
Політика
Неподання декларацій та відсутність їхньої перевірки максимально сприяє корупції та зловживанням
02 грудня, 15:55
Кримінал
Хабарники підписали угоду з прокурором та отримали умовний термін ув'язнення
02 грудня, 12:25
Опінії
Важливо! Війна війною, а обід за розкладом...
02 грудня, 08:37