Навіщо слонам потрібні вуса на хоботі?

09.06.2023, 18:55
Навіщо слонам потрібні вуса на хоботі?
Фото: Останній Бастіон

Зоологи із Всесвітнього фонду природи (World Wide Fund for Nature) приголомшили звісткою щодо функції жорсткого волосяного покрову слонів.

Результати відповідного дослідження оприлюднили у британському науково-популярному виданні "IFL Science", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати під час двох експериментів, наявність чутливих волосків (вусиків) дозволяє більш точно розраховувати свою силу й тримати різні невеликі предмети.

«Ми проаналізували відеозаписи, де самка азійського слона грала м'ячем і збирала фрукти та овочі з коробки. Це був перший експеримент. У другому, ми вивчали хоботи та вуса 6 африканських та 8 азійських слонів із зоопарку, які померли природною смертю або були піддані евтаназії через ускладнення зі здоров'ям.

З'ясувалося, що вуса слонів товстіші та міцніші, ніж в інших тварин. Тобто, що вони позбавлені особливостей, які зазвичай допомагають мозку ссавців "обмацувати" навколишні предмети. Ми переконані, що слону вуса потрібна для того, аби допомагати тримати в хоботі різні предмети, а головне – їжу», – прокоментували ситуацію науковці.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", короновірусна пандемія також позначилася на житті слонів, кількість яких стала зменшуватися, особливо в Африці.

Читайте також:
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Мистецтво
Мало хто знає, що танець «Сиртакі» вигадали під час фільмування стрічки «Грек Зорба». Якщо конкретно, то якихось 60 років тому, у 1964-му.
05 січня, 21:39
Життя
Коли до винаходу дистиляції залишалося ще кілька століть, вино було головним і єдиним алкоголем. З нього виготовляли лікувальні розчини.
22.12.2023, 06:00
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04.12.2023, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08.11.2023, 06:59