Верховний суд РФ відмовився розсекречувати архіви НКВС

СВІТ
18.12.2021, 13:34
Верховний суд РФ відмовився розсекречувати архіви НКВС
Фото: Idel Ural

Правда про злочини сталінського режиму та більшовицьких каральних органів у 1930-х роках на Росії ще довго перебуватиме під замком.

Свідченням цього є відмова слуг кремлівської Феміди взяти до уваги позов незалежного історика Сєргєя Прудковського, інформує аґенція "Останній Бастіон", посилаючися на правозахисний центр "Меморіал".

Дослідник масових репресій і сталінських чисток вимагав від Верховного суду РФ розкрити архівні дані працівників НКВС, але йому на заваді стала ФСБ РФ.

Свою позовну заяву історик Прудковський підготував на основі президентського указу Боріса Єльцина від 1995 року, яким дозволено оприлюднювати прізвища та псевда чекістів в архівних документах.

«Я переконана, що приховування імен порушує чинне російське законодавство. Державною таємницею не можуть визнаватися дії, які є незаконними. Відмова надати відомості суперечить Закону про реабілітацію, який ніхто не скасовував. Злочини співробітників НКВС, які брали участь у вбивствах, не можуть бути засекречені», – прокоментувала ситуацію адвокат історика Маріна Агальцова.

Натомість присутні на закритому засіданні співробітники ФСБ РФ вимагали відмовити у позові, оскільки, на їхню думку, "захист прав однієї особи (тобто, дослідника Прудковського – прим. ред.) не має у жодному разі загрожувати правам інших осіб".

Враховуючи такі "аргументи" представників кремлівської спецслужби, Верховний суд вирішив залишити у силі 30-річне подовження терміну секретності архівних документів органів держбезпеки СССР.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що продовжуючи справу своїх попередників, кремлівські ґебісти з ФСБ РФ не дозволяють історикам дізнатися правду.

Читайте також:
Історія
29 червня 2016 у в бою з російським агресором загинув Герой України, один з кращих оперних співаків світу, доброволець Василь Сліпак (Міф).
29 червня, 09:01
Історія
Могила перших героїв, які полягли за незалежність України, нині в бур’янах і чагарях.
28 червня, 07:37
Історія
У червні згадуємо одну з найстрашніших трагедій радянського терору — вбивства в урочищі Саліна.
27 червня, 06:25
Війна
Назавжди в строю: три історії мужності.
26 червня, 18:05
Війна
Бій під Лисичанськом: добровольці з Полку Калиновського стримували наступ росіян.
26 червня, 13:08
Історія
Понад півстоліття головним історичним символом для поляків була Катинь. Однак тепер їхній фокус свідомо зміщено у бік нашої Волині...
06 червня, 20:36