Уникнення відповідей на складні запитання – основна стратегія кандидатів у президенти

ПОЛТАВА
06.08.2018, 18:31

Для майбутніх кандидатів у президенти України зайняти конкретну сторону у складних питаннях означатиме відсіяти частину електорату. Тому, здебільшого, претенденти візьмуть курс на соціальну політику, говоритимуть про необхідність покращити рівень життя громадян.

Про це в ефірі телеканалу ZIK говорив політтехнолог Дмитро Раімов.

«Тема війни і миру не буде головним лейтмотивом під час виборчої компанії. У 2014 році Порошенко погорів на цьому. Він запевняв, що зовсім скоро все буде добре і ми закінчимо кровопролиття. Та цього не сталося. Тому Петра Олексійовича звинувачують у недотриманні слова», – каже політтехнолог.

Дмитро Раімов підкреслює: будь-які зобов’язання кандидатів під час виборчої компанії розділяють суспільство.

«Для того, щоби стати президентом України, потрібно створювати програму, яка б об’єднувала багатьох людей: зі сходу, заходу, в центрі, навіть іноземні округи», – переконаний експерт.

Він пояснює: якщо кандидат у президенти обирає одну із позицій, то відштовхує частину електорату.

«Будучи людиною, яка пропонує війну до перемоги – ви програєте. Якщо говоритимете про мир, то будь-яка політична сила закидатиме, що на сході гинуть українці. Це питання теж ділить суспільство. І якщо цю тему піднімете, то, ймовірно, не наберете достатню кількість голосів, щоб стати президентом», – зазначає політтехнолог.

Він припускає, що будь-який кандидат на роль президента буде вибирати позицію міжнародного арбітра, мовляв, треба приводити у країну миротворців.

«Кандидати посилатимуться на треті сторони, які б мали вирішити проблему. Втім, чіткої позиції уникатимуть. Адже як тільки вибереться сторона – половина виборців відсіється», – наголошує експерт.

Дмитро Раімов зазначає: будь-який кандидат у президенти України може звернутися до соціологічних даних. І опираючись на них, сформувати свою риторику.

«Напевне, кандидат буде говорити про підвищення рівня життя, соціальних стандартів, виплат, обмеження олігархів. Всі тези, які приведуть до перемоги, лежать у площині соціальної політики і економічного становища громадянина. Все, що ми обговорюємо на міжнародній арені – зараз не має значення для виборця», – пояснює політтехнолог.

Крім того, експерт ставить у приклад історію одного із кандидатів у президенти в США.

«Його запитали, як він ставиться до абортів. Нагадаю, це одне із питань, яке розколює суспільство Америки. Тоді кандидат відповів, що виконуватиме свою роботу згідно Конституції. Я думаю, кандидату у президенти України теж не варто займати якусь сторону, а заявити, що він буде гарантом безпеки і Основного закону. По-факту, ми відходимо від питання, але можемо об’єднати біля себе більше людей», – додає Дмитро Раімов.

Читайте також:
У межах Опішнянської об'єднаної територіальної громади невдовзі може з'явитися нова дорога.
вчора, 10:32
Пішохідні доріжки у житловому районі поряд з Інститутом зв'язку через незакінчену роботу комунальників можуть попливти.
вчора, 08:53
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко привітав дітей загиблих на Сході України воїнів.
02 червня, 11:13
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
01 червня, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
01 червня, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19