Уперше в історії України відбудуться масштабні кібернавчання

ВІЙНА
18 лютого, 10:14
Уперше в історії України відбудуться масштабні кібернавчання
Фото: google

Їх планують провести весною 2022 року

До навчань залучать лише українських фахівців у сфері кібербезпеки та зроблять усе можливе, щоб вони не боялися держави, а допомагали їй, наголосив міністр Федоров.

Під час кібернавчань влада планує перевірити уразливість усіх атакованих вебсервісів 14 січня і 15 лютого, а також протестувати та проаналізувати, як працюють протоколи реагування. Про це міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив під час спільного брифінгу Мінцифри, СБУ, Держспецзв'язку, Кіберполіції, РНБО та НБУ, що відбувся 16 лютого.

Мінцифри планує організувати ці навчання за принципом Bug Bounty, коли фахівцям із кібербезпеки пропонують за винагороду знайти уразливість у роботі сайтів або програмного забезпечення. Bug Bounty має велику популярність серед світових IT-гігантів. Знайти уразливості на своїх сервісах та отримати за це нагороду пропонують, наприклад, Meta (ексFacebook), Yahoo, Google і Microsoft.

За словами Михайла Федорова, зараз Мінцифри спілкується з організаторами проєктів Bug Bounty для створення аналогічного проєкту в Україні, "щоб він (конкурс за програмою Bug Bounty, — ред.) був максимально відкритий, щоб велика кількість українських фахівців взяла участь, щоб призовий фонд був гідним", — пояснив чиновник.

"Ми зараз реєструємо законопроєкти, які легалізують подібні процеси в нашій країні. Тому що потрібні законодавчі покращення для того, щоб фахівці брали участь у них", — розповів "Суспільному" Федоров.

Міністр також сказав, що до навчань планують залучати лише українських фахівців. Федоров зазначив, що в Україні є дуже багато експертів у сфері кібербезпеки, але вони, за словами чиновника, "бояться держави".

"Нам треба їх залучити, щоб вони не боялися держави, а навпаки допомагали", — констатував міністр.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Як розпізнати, що ваш комп’ютер або смартфон зламали
22 червня, 14:45
Війна
Закликаємо українців бути обачними та у жодному випадку не відкривати електронні листи, надіслані невідомим вам користувачем!
08 березня, 18:46
Війна
Кібервійна - одна з складових планів наступу ворога
25 лютого, 13:45
Світ
Зазначивши, що їх слід більше всього чекати від РФ.
23 лютого, 14:51
Війна
Постійні DDoS-атаки, здійснювані закордонними хакерами на урядові сайти України, коштують Кремлю всього кілька сотень доларів.
17 лютого, 12:27
Війна
Немає сумнівів у тому, що за атакою на українські ресурси стоїть саме Росія
16 лютого, 10:17