Уряд США позаочі сварить ізраїльських сіоністів за геноцид у Ґазі
Адміністрація президента Джозефа Байдена підтримує дії ЦАХАЛ. Проте водночас закликала дотримуватися міжнародного права.
Про це йдеться у матеріалі видання The New York Times, підготовленого на основі розмови з чиновниками Білого дому.
Як з'ясували журналісти, урядовці США стали більш критичними до влади Ізраїля, котра посилює тиск на смугу Ґази.
Байден і його радники все ще сподіваються, що нова війна проти ХАМАС може у кінцевому підсумку поступитися місцем перемовинам. У Білому домі переконують уряд Біньяміна Нетаньягу визнати право палестинців на свою власну незалежну державу, яка існує пліч-о-пліч з Ізраїлем.
Однак Нетаньягу опирається такому кроку. Ба більше, за відомостями видання The New York Times, ізраїльські офіційні особи у розмові з американськими чиновниками заявили, що «масові жертви серед цивільного населення є прийнятною ціною воєнної кампанії».
Уряд Нетаньягу посилається на бомбардування союзниками Німеччини та Японії під час Другої світової війни, включно зі скиданням двох ядерних боєголовок на Хіросіму та Нагасакі. Все вказує на те, що сіоністи планують стерти Ґазу з лиця землі, а тамтешнє населення знищити під корінь.
У перші дні після нападів ХАМАС президент Байден отримав суспільне схвалення за свою беззастережну підтримку Ізраїлю, описавши хвилю вбивств як «акт чистого зла» і пообіцявши забезпечити ізраїльтян «усім необхідним для відсічі терористам». Але коли ЦАХАЛ став завдавати удари по Ґазі з повітря, готуючись до наземного вторгнення, американський лідер почав надсилати ізраїльтянам критичні повідомлення — спершу приватно, а потім публічно.
Американським чиновникам стало очевидно — ізраїльська влада серйозно вважає, що масові жертви серед цивільного населення є прийнятною ціною як відплата за події 7 жовтня, навмисно порівнявши з Голокостом. Однак навіть у самій єврейській світовій спільноті до теракту поставилися неоднозначно.
Показовим став виступ юдеїв Ірану та Марокко, які закликали владу Ізраїля не відповідати терором на терор, а домовлятися з палестинцями. Уряд Нетаньягу відкинув запропоновані ініціативи одноплемінників, звинувативши в... антисемітизмі.
Тим часом минулої неділі, 29 жовтня, Джейк Салліван дав зрозуміти, що США продовжуватимуть тиснути на Ізраїль, публічно та приватно, задля припинення бойових дій. Вашинґтон хоче примусити Тель-Авів сісти за стіл перемовин із палестинцями, але поки не досяг успіху.
«Такі розмови відбуваються кілька разів на день. Вони відбуваються між президентом і прем'єр-міністром. Сидячи тут публічно, я просто скажу, що Сполучені Штати мають намір абсолютно чітко висловити свої принципи та пропозиції, включаючи святість невинного людського життя. А потім ми продовжуватимемо надавати наші поради Ізраїлю приватно», — зазначив журналістам видання The New York Times пан Салліван.
Насамкінець зауважимо, що у Конґресі США відсутня двопартійна одностайність фінансової підтримки державного утворення Ізраїль. Мільярди доларів для уряду Нетаньягу поки зависли у повітрі.