«Утром дєньґі, вєчєром стулья»: Зе-команда готує ярмо на шию платників податків

Опінії
18.06.2021, 11:54
«Утром дєньґі, вєчєром стулья»: Зе-команда готує ярмо на шию платників податків
Фото: Google

Податкова реформа від "Слуг народу" зводиться до простої формули: пересічним українцям тримати гроші під подушкою офіційно буде заборонено!

Народний депутат України VIII скликання

Давайте уявімо ситуацію. Ви завжди сплачували податки та не отримували зарплатню у конверті, але внаслідок складних обставин, економічної кризи, скорочення на роботі ви були змушені поїхати в іншу країну на заробітки.

При цьому ваша родина залишилася в Україні, а ви допомагали їй, пересилаючи гроші. Зі зрозумілих причин, податки з цих грошей не були сплачені.

Або уявімо взагалі абсурдну ситуацію: ви працювали в Європі та пригнали машину в Україну, на якій тепер їздите. У найближчі місяці ви повинні терміново знайти гроші та сплатити 5% від її вартості; тобто обсяг наявних у вас активів має не перевищувати обсяг офіційно отриманих доходів в Україні.

І якщо ви в Україні офіційно не працювали або отримували мінімальну заробітну плату, то по суті не маєте права мати майно! Або за нього завтра доведеться заплатити 5% вартості, а у податковій зберігаються дані з 1998 року.

Також не буду далеко ходити та скажу прямо, що не кожен українець в Україні працює леґально, а отримує зарплату в конверті. І це відбувається не через те, що він поганий і бажає порушувати закон, а тому що такі умови в Україні.

І ці умови необхідно змінювати, наприклад, зменшуючи оподаткування, але закон про "податкову амністію" жодним чином не вирішує цю ситуацію. Єдине, що він вирішує — стягнення з вас додатково грошей і тому далі вам доведеться так само працювати нелегально до наступної "податкової амністії".

Крім того, за законом, для того, щоби леґалізувати готівку вам необхідно покласти її на депозит або купити державні облігації. Тримати гроші під подушкою офіційно буде заборонено!

При цьому банки також змушені будуть питати про джерела походження грошей. Якщо ж ви декларацію не подасте, а у вас у власності є машина, квартира чи гроші готівкою, що не відповідають рівню вашої зарплати — буде вважатися, що ви обманули державу.

Думаєте, що цей закон якось зачепить олігархів? —Ні! Бо їх гроші давно або леґалізовані, або записані на підставних осіб.

Думаєте, що закон покликаний детінізувати економіку і зупинити практику зарплат в конвертах? — Ні! Бо він ніяк не зачіпає механізмів утворення тіньового сектору.

Єдине, що вирішує цей закон — ​закриття дірки в бюджеті коштом заробітчан та середнього класу.
Читайте також:
Політика
Комуністичний Китай досі лишається найбільшим партнером України в Азії, хоча давно мав би перейти у розряд потенційних ворогів.
26 вересня, 20:54
Опінії
Перерозподіл бюджетних видатків на користь оборони і скорочення решти витрат під час війни – неминуче і необхідне.
17 вересня, 18:14
Політика
Тому те, що його досі немає в Україні – це справжня катастрофа для вітчизняної освітньої системи, особливо під час війни.
05 серпня, 17:34
Опінії
Вітчизняні спеціальні служби потребують цілковитого реформування, а не показової для західних партнерів ротації калік-корупціонерів.
20 липня, 08:18
Опінії
Скільки має загинути бійців "Азова", щоби тактична група у складі Збройних Сил України почала отримувати бойові виплати?..
14 липня, 19:23
Опінії
Серед чиновників Міністерства освіти та науки України панує "дух українофоба" Дмитра Табачника. І це попри 129 добу 8-річної війни з росією!
02 липня, 18:22