В Ірані силовики затримують етнічних азербайджанців

СВІТ
29.07.2021, 09:44
В Ірані силовики затримують етнічних азербайджанців
Фото: Al Arabiya

На території провінцій Хузестан, Ілам, Лурестан і Ісфаґан тривають масові арешти невдоволених режимом аятол громадян, серед них є жінки.

Затриманих учасників стихійних протестів змушують писати зізнання у "спробі повалення влади", поінформували в Асоціації з прав азербайджанської національної меншини Ірану (перс. نهاد حقوق بشری آذربایجانیها در ایران).

Відомо, що силовики першочергово відправляють на допити у відділки етнічних азербайджанців — із 23 по 28 липня їх затримано понад 20 людей, особи яких встановлюються.

Їм намагаються інкримінувати "участь у несанкціонованих масових демонстраціях", "порушення норм правопорядку", "влаштування вуличних безладів" і "непокору правоохоронцям".

«Станом на тепер більшість затриманих азербайджанців до початку судового розгляду справ відпустили під особисте зобов'язання. Долею інших уже займаються наші адвокати. Ми засуджуємо відверто репресивні заходи влади Ірану проти своїх громадян і вимагаємо від застосування невмотивованої сили перейти до мирного діалоґу», — йдеться у заяві Асоціації з прав азербайджанської національної меншини Ірану.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями етнічне азербайджанське населення Ісламської Республіки Іран підтримало тисячі мітинґарів з інших реґіонів країни.

В Ірані силовики затримують етнічних азербайджанців_1
Читайте також:
Війна
Тегеран і Кабул офіційно не воюють один проти одного, хоча нещодавні події на кордоні двох південноазійських країн свідчать про зворотне.
28 травня, 18:56
Війна
На державному афґансько-іранському кордоні вже кілька годин поспіль триває перестрілка, рух "Талібан" почав операцію проти режиму аятол.
27 травня, 19:35
Світ
Представники уряду Об'єднаних Арабських Еміратів взяли участь у святкуванні 75-річчя з дня окупації сіоністами палестинських земель.
06 травня, 17:17
Історія
Зі шкільних підручників нам втовкмачують про державу Шумер, яке мало власне військо. Насправді все просто і складно водночас.
15 квітня, 22:02
Політика
Прокитайський авторитрний військово-релігійний режим у Тегерані не зчується, як синьо-жовті прапори майорітимуть на березі Перської затоки.
10 квітня, 19:16
Світ
Наближені до ліванського угруповання "Гізбулла" сили відновили ракетний терор проти Ізраїлю, випробовуючи на міць "Залізний купол".
06 квітня, 16:21