В Ірані стратили тисячу людей з початку року - IHRNGO

СВІТ
23.09.2025, 22:00
В Ірані стратили тисячу людей з початку року - IHRNGO

З 1000 страт лише 11% були оголошені офіційними джерелами.

Більшість страт пов’язані зі злочинами, що не відповідають критеріям «найтяжчих злочинів» згідно з міжнародним правом.

Тисячу людей було страчено в Ірані за дев’ять місяців 2025 року. За останній тиждень зафіксовано 64 страти — у середньому понад дев’ять випадків повішення на день. Про це йдеться у пресрелізі правозахисної організації Iran Human Rights (IHRNGO).

Оприлюднена статистика є «абсолютним мінімумом». Через відсутність прозорості та обмеження звітності вважається, що реальна цифра є вищою.

IHRNGO знову закликала міжнародну спільноту вжити відповідних заходів для запобігання продовженню убивств іранського населення за ґратами.

Більшість страт здійснюються за злочини, пов’язані з наркотиками, та інші злочини, не пов’язані з летальними випадками, які не відповідають критеріям «найтяжчих злочинів» згідно з міжнародним правом у галузі прав людини.

Дані IHRNGO свідчать, що:

  • 50% усіх страт були здійснені за злочини, пов’язані з наркотиками,
  • 43% — за убивства,
  • 3% — за злочини, пов’язані з безпекою, такі як збройне повстання, «корупція на землі» та ворожість до Бога.
  • Ще 3% страт призначили за зґвалтування,
  • 1% — за шпигунство на користь «Ізраїлю».

З-поміж 1000 страт лише 11% були оголошені офіційними джерелами. Жодна зі страт, пов’язаних із наркотиками, офіційно оголошена не була.

Нагадаємо, за даними ООН, Іран здійснив щонайменше 975 страт у 2024 році — це найвищий показник із 2015 року. Щонайменше чотири страти були публічними. Основним методом страти залишається повішення.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Світ
Машина по перемелюванню людей запущена. Сьогодні — мігранти. А завтра?
25.12.2025, 13:20
Світ
Чому країна пережила «найкривавіший рік»?
22.12.2025, 17:22
Історія
7 грудня 1982 року світ уперше побачив «гуманну» страту через ін’єкцію — метод, що назавжди змінив уявлення про державне покарання.
08.12.2025, 10:23
Політика
Apple, Google і Samsung виступили проти цього кроку через побоювання щодо порушення конфіденційності.
05.12.2025, 20:31
Політика
В яких пояснив, що ТЦК не наділені повноваженнями перевіряти документи у цивільних осіб.
23.11.2025, 10:05
Політика
У Миколаївському обласному ТЦК та СП, втім там наразі не коментують ситуацію.
06.11.2025, 12:42