В Ірландії знайшли неолітичну «дорогу мертвих»

СВІТ
28 квітня, 19:49
В Ірландії знайшли неолітичну «дорогу мертвих»
Фото: Antiquity

Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.

Археолог Джеймс О'Дрисколл з Абердинського університету запропонував тлумачити ці загадкові неолітичні пам'ятки курсусами (cursus). Свої пропозиції та висновки після розкопок науковець виклав на шпальтах впливового міжнародного видання Antiquity.

Дослідник застосував уже звичний для археологів лідар і знайшов значну кількість раніше невідомих пам'яток у районі Балтінґласу у графстві Уїклоу на сході Ірландії. Його робота подвоїла кількість відомих пам'яток у цьому районі, виявивши серед іншого досить велике городище бронзового віку площею 42 гектари, пізніші праісторичні кільцеві кургани та ранньосередньовічні поселення.

Згодом Джеймс О'Дрисколл побудував докладну тривимірну модель об'єктів і провів на деяких із них розкопки. На пагорбах Балтінґласу знаходяться споруди оборонного характеру, збудовані в епоху середньої та пізньої бронзи — 1400-800 роки до Різдва Христового; неолітичних пам'яток на околицях досі не знаходили, і вважалося, що люди прийшли на ці пагорби лише із початком бронзового віку.

«У цій місцевості принаймні 5 великих курсусів, які з'єднуються один з одним у каїрни (споруди з купи каміння, зазвичай конічної форми). Більшість каїрнів були розграбовані, але у деяких збереглися людські останки та похоронний інвентар. Вміст каїрнів удалося датувати: люди жили в районі Балтінґласу у 3700-3370 роках до Різдва Христового. На сьогодні це одні із найдавніших неолітичних пам'яток в Ірландії», — повідомив науковець.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як українські археологи знайшли сліди найдавніших європейців на Закарпатті. Кістки археологи не знайшли, але зібрали значну колекцію кам'яних знарядь.

В Ірландії знайшли неолітичну «дорогу мертвих»_1
Читайте також:
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39