В Ізраїлі відсутній поголовний призов в армію

ВІЙНА
19 серпня, 16:09
В Ізраїлі відсутній поголовний призов в армію
Фото: Facebook

Безграмотні експерти постійно твердять, що Україна – "європейський Ізраїль", де служитимуть і воюватимуть усі. Цього не буде, ми не Ізраїль.

Нащо люди пишуть нісенітниці хто зна. От, наприклад вичитав, що, виявляється, «при перманентній війні за 75 роки в Ізраїлі воювало 3,5 мільйони із 8 мільйонів».

Звісно ж, тут же говорилося про клятих українців, які з 40 мільйонів не можуть нашкребти хоча б 2-х. Так, не можу не погодитися: з новобранцями у нас біда, але...

З поваги до заслуг ЦАГАЛУ, маємо питання: а при якій війні воювало 3,5 мільйони із 8 мільйонів ізраїльтян? Якщо навіть зараз, коли зібрати всіх придатних до військової служби громадян Ізраїлю, не наскребеться і 3 мільйони.

Власне, з цих 3-х мільйонів – тільки половина проходила військову службу. Адже араби (не важливо якого віросповідання), наприклад, звільнені від неї на законодавчому рівні.

Далі: ще ж є вкрай релігійні громадяни, яких проживає в Ізраїлі близько 1 мільйона і які теж в армії не служили, зате ловкенько так з'їдали чималу частку бюджету країни. Щоправда, їх дещо компенсували черкеси з друзами, які підлягають обов'язковому призову, але скільки їх там?..

Та навіть, якщо зібрати до купи всіх громадян Ізраїлю призовного віку обох статей, то й тоді, повторимося, не наскребеться і 3-х мільйонів! Немає там почесного "забрання під ружжо".

В Армії оборони Ізраїлю (ЦАГАЛ) нині служить – увага! – аж 176 500 осіб, а у резерві перебуває 445 000; це зараз... До речі, вперше чисельність тамтешнього населення перевалила за 8 мільйонів у 2013 році – через 7 років після останньої великої війни (Друга Ліванська), яку вела ця країна у 2006 році.

Однак заглибимося далі в історію і дізнаємося, що у 1949 році, після Війни за Незалежність, ізраїльтян ледве набиралося 1 мільйон. Наступного року їх було вже 1 370 000, бо приїхали євреї з усіх усюд.

Під час Суецької кризи 1956 року, чи як її ще називають Троїстою агресією, ізраїльтян було 2 мільйони осіб, а під час 6-денної війни у 1967 році – 2,5 мільйони. У 1970 році, наприкінці Війни на виснаження – 3 022 000, тоді як 1973-го, під час Війни Судного дня, – близько 3,5 мільйони.

Під час Першої Ліванської війни 1982 року (остання на цей час дійсно велика війна ЦАГАЛу) населення Ізраїлю складало 4 мільйони осіб. А у 2006-му під час Другої Ліванської війни ізраїльтян було вже 7 мільйонів.

Тепер поговоримо про кількість тих, хто воював за Ізраїль в його численних війнах XX століття:

  • Війна за Незалежність (1948-1949) – 115 тисяч осіб, з яких безпосередньо в боях було задіяно близько 35 тисяч;
  • Суецька криза – 100 тисяч осіб, у бойових діях – 25-30 тисяч;
  • Шестиденна війна – 264 тисячі осіб, безпосередньо воювало 100 тисяч;
  • у Війні на виснаження служило 250 тисяч осіб;
  • війна Судного дня – 250 тисяч осіб, безпосередньо у боях – ті самі 100 тисяч;
  • Перша Ліванська війна – у цілому було задіяно 82 тисячі військовослужбовців Ізраїлю;
  • Друга Ліванська війна – менше ніж 30 тисяч.
То про які 3,5 мільйони із 8 мільйонів мова?

Однак заради справедливості, слід сказати, що військове напруження, яке лягало на плечі ізраїльтян (тобто, усіх громадян незалежно від походження та віросповідання) було дійсно граничним. Адже 115 тисяч у Війні за Незалежність – це якось так 10% населення.

Пояснимо, що ці 10% – всі більш-менш здорові працездатні чоловіки віком від 17 до 50 років. У війні Судного дня і того менше – 7% населення; себто, знову ж таки, практично всі здорові працездатні чоловіки віком від 17 до 50 років.

До того ж постійний склад ЦАГАЛу змінювався мало не щороку. А відтак це, дійсно, у жодне порівняння не йде з нашими реаліями, коли ми маємо армію чисельністю близько 1 мільйона (de facto 4% населення), у той час, як ведемо війну не на життя, а на смерть.

Автор – Олександр Писаревський, фаховий історик-краєзнавець, ветеран АТО/ООС і боєць підрозділу Територіальної оборони міста Дніпро

Читайте також:
Кримінал
Україна досі вимагає екстрадиції воєнного злочинця Яна Пєтровского. РФ готова до «всіх необхідних заходів» для захисту своїх інтересів.
вчора, 14:42
Опінії
Настав час відверто говорити про нагальне. Зміна пріоритетів ведення війни Україною — перезріла потреба!
07 грудня, 08:18
Політика
Американські партнери України дають мало, а вимагають нездійснене. Таким шантажем вони відверто грають на руку Кремля.
04 грудня, 20:41
Війна
Останнім часом багато обговорюють нашу «стратегію перемоги». З відкритих джерел бачимо одну з її головних складових: посилення мобілізації.
01 грудня, 17:47
Світ
Відповідь на питання очевидна. Бенефіціарами нового конфлікту є Москва (більшою мірою) та її сюзерен Пекін (меншою мірою).
01 грудня, 09:11
Політика
Розширення Євроспілки за рахунок України сприймається переважно як один із найбільших викликів. Причому, як для інституцій НАТО, так і ЄС.
30 листопада, 20:46