В країні іде ротація у владі

Опінії
17.11.2023, 13:45
В країні іде ротація у владі

Невже у владі справді переконані, що війна спише абсолютно все? Не спише, швидше навпаки. Але ще є час схаменутися.

Аналітик, політтехнолог

Вже поміняли міністра оборони. В інтернеті висловлюють думки щодо можливої зміни прем’єр-міністра Д.Шмигаля, при якому Кабмін остаточно перетворився на щось на зразок економічного департаменту ОП. А Фонд Держмайна вже кілька місяців працює з виконуючим обов’язки.

Глава фракції СН Д.Арахамія повідомив, що головним кандидатом на Фонд є глава Рівненської обладміністрації Віталій Коваль, саме його кандидатуру погодив профільний економічний комітет ВР. 

Коваль — колишній підприємець і спортсмен, член Олімпійського комітету України. Тобто, офіційна біографія виглядає чудово.

Але якщо мова дійсно не про формальні заміни, а про ефективність влади, то кандидат повинен мати бездоганну репутацію. А ось з цим у Коваля, на жаль — проблеми.

Як з’ясовується, бізнесменом пан Віталій був не дуже сумлінним, тому що мав заборгованість перед державними органами — понад 800 тис. ₴, а також перед «Укргазбанком» — 510 тис. ₴

В 2010 році він навіть подавав на банкрутство, але суд відхилив це клопотання, вимагаючи сплати боргів.

Такі складнощі закономірні, якщо використовувати для бізнесу фірмочку зі статутним капіталом лише в 1 тис. гр., наприклад «ВВВ Монтаж», яка вигравала тендери на ремонт доріг на Рівненщині на суми в сотні мільйонів гривень.

До речі, про дороги. В інформаційному просторі Віталія Коваля пов’язують з Артемом Гриненком, колишнім керівником  «Автомобільних доріг України», яким, подейкують, професійно цікавиться НАБУ. Ну, далі ви самі все розумієте...

А ще є такий нардеп Анатолій Гунько, яким НАБУ, САП і СБУ не просто цікавляться, а натурально спіймали на хабарі.

Так він у оприлюднених телефонних розмовах згадує губернатора Коваля мало не як партнера, з яким можна співпрацювати по земельних схемах. Так, розумію, розмови — ще не доведений факт, але неприємний репутаційний присмак залишається. Особливо, якщо дивитися у сукупності.

Припустимо, це все — справи минулого. Так би мовити, проїхали по відремонтованій дорозі і забули. Але ж є і сучасні приклади недоброчесності.

Зокрема, свіженька ситуація з санаторієм «Червона Калина», що на Рівненщині, яка має ознаки рейдерського захоплення. Реалізується це сумнівним рішенням обласного Господарського суду. З власного чиновницького досвіду знаю, що суд не буде діяти настільки зухвало, відміняючи рішення щодо розподілу часток бізнесу, які вже відбулися між учасниками, якщо на це нема неофіційного дозволу (чи замовлення?) тамтешньої обласної влади.

Власне, на Рівненщині резонно вважають, що якщо губернатор не втручається, то він зацікавлений саме в такому розвитку подій. І зовсім прикро, що майно віджимають у іноземного (!) інвестора «Aregy group».

Саме зараз, коли Україна відчайдушно намагається зберегти підтримку наших іноземних союзників, такі дії дорівнюються посібництву агресору...

Можливо, це випадковість, такий прикрий збіг обставин? Та ні!
Голова ОДА Коваль цього року без тендеру погодив ремонт мосту за пів мільярда гривень, виконавцем визначено «ГК Автострада». Яка минулого року отримала тендер на ті ж самі роботи на 390 млн гр. Але виконати їх не встигла, і тоді була підписана додаткова угода з перенесенням строків, а це — загальновідома махінація зі зміною умов.

Тобто, дві третини грошей вже отримані, міст не відремонтований, і ще виділяються нові кошти.

Все це — наочна ілюстрація, коли люди навіть не ховаються. Коли корупційну складову можна розгледіти неозброєним оком, але довести це по наших законх вкрай складно. Особливо тоді, коли існує намір призначити фігуранта на більш відповідальну посаду національного рівня. Де обертаються зовсім інші суми, і де фігурант зможе розправити крила повністю.

Невже у владі справді переконані, що війна спише абсолютно все? Не спише, швидше навпаки. Але ще є час схаменутися.

Читайте також:
Політика
Михайло Подоляк заявив, що хотів би, щоб нахилянт від ухилянтів Зеленський пішов на другий президентський термін.
вчора, 15:07
Позиція
Напередодні його єдиновірець Нетаньяху пригрозив прокуророві МКС Каріму Хану розправою.
вчора, 09:00
Війна
Запоріжжя, Суми та Київ: що з цим робити?
17 травня, 11:35
Політика
Правозахисники закликали ВРУ не приймати законопроєкт про обмеження доступу до судових рішень
16 травня, 18:33
Позиція
Денис Малюська заявив, що «повноваження президента тривають до обрання наступного».
10 травня, 16:16
Позиція
Бо агент Кремля у військово-політичному керівництві України може бути тільки один... поки інших СБУ не бачить
01 травня, 15:15