В окупованій Росією Тиві наслідують українську політику

СВІТ
12.04.2023, 22:19
В окупованій Росією Тиві наслідують українську політику
Фото: Google

Поки тувинські чоловіки гинуть за вигаданий пропагандистами "русскій мір",  у них на батьківщині розгорнули справжню дерусифікацію.

Влада Республіка Тива повернула споконвічні назви 104 селам, які до того були перейменовані московитськими (царськими й комуністичними) колонізаторами.

Такі відомості повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на головний портал поневоленої Росією азійської країни "Tyva.ru".

Як з'ясувалося, республіканський уряд працює над масовим відновленням історичної справедливості у топоніміці з 2018 року, але чомусь тільки весною 2023 року від теорії перейшли до практики.

На умовах анонімності один із тувинських чиновників розповів, що вони надихнулися досвідом колег із Монґолії та Казахстану, де замість русифікованих назв повертають власні.

Водночас сам голова республіки Владіслав Ховалиґ поспішив запевнити кремлівське начальство у тому, що «перейменування робиться для уніфікації республіканських і федеральних документів», і аж ніяк не сприяє сепаратизму.

Цілком очевидно, що подібні кроки – ніщо інше, як промацування ґрунту владою національних суб'єктів ресурсної федерації; у разі, якщо Москва не зреагує – підуть далі на радикальніші.

Натомість "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що нині вже зрозуміло, РФ загрожує потенційна катастрофа на полі бою, і невдовзі її наслідки відчують усі, особливо корінні народи.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40
Опінії
Естонія, Латвія та Литва спромоглися викристалізувати свої нації ще 100 років тому. Ми ж і по нині борсаємося у націєтворенні на тлі війни.
28 січня, 10:23
Політика
На рубцях минулого росте потуга тихої люті та великої сили українства до ворога зі Сходу. Ми маємо завершити справу попередніх поколінь.
08 січня, 19:24
Війна
Поки росіяни цементують свою присутність на окупованих теренах насадженням власної «культури», в Україні оберігають все російське. Чому так?
04.12.2023, 13:55
Політика
Україна нічим не завдячує ідейному трубадурові кривавої імперії з центром у Москві. А тому місце Алєксандра Сєргєєвіча на цвинтарі історії.
21.11.2023, 10:52