В ООН запідозрили КНДР у створенні ядерної зброї

СВІТ
04 серпня, 14:40
В ООН запідозрили КНДР у створенні ядерної зброї

Північна Корея продовжує ядерну програму і досягла певних успіхів. Вона вже може володіти боєголовками з ядерним зарядом.

Про це йдеться в конфіденційній доповіді ООН, підготовленому експертами організації, що займаються питаннями санкцій проти цієї країни, повідомляє sky news, передає «Хвиля».

За даними авторів доповіді, "КНДР продовжує свою ядерну програму, в тому числі виробництво збагаченого урану і будівництво експериментального легководного реактора". Кілька країн ООН вважають, що останні шість ядерних випробувань в Північній Кореї, ймовірно, допомогли їй розвинути такий потенціал.

КНДР протягом багатьох років піддавалося санкціям ООН за свої програми балістичних і ядерних ракет. Доповідь ООН також ставить під сумнів інформацію про руйнування тунелів на головному ядерному об'єкті Північної Кореї, Пунгері, в травні 2018 року.

Міжнародні експерти не були допущені на об'єкт, і у звіті говориться, що були зруйновані тільки тунельні входи, а не об'єкт.

Також слід зазначити, що переговори між США і КНДР про атомну програму Пхеньяна зайшли в глухий кут з часу провального саміту між лідерами двох країн Дональдом Трампом і Кім Чен Ином в лютому 2019 року у В'єтнамі.

Дональд Трамп і Кім Чен Ин
Дональд Трамп і Кім Чен Ин

Крім цього, нещодавно перший заступник міністра закордонних справ КНДР Чве Сон Хі звинуватила Вашингтон в спробі використовувати діалог з Пхеньяном тільки як інструмент для врегулювання внутрішньоамериканських "політичної кризи", і не бачить необхідності в переговорах з США.

На сьогодні, ядерну зброю мають дев'ять країн, що ходять до неформального «Ядерного клубу» — неофіційна назва групи країн, що володіють ядерною зброєю. До неї входять США (з 1945), Росія (перед тим Радянський Союз: з 1949), Велика Британія (1952), Франція (1960), КНР (1964), Індія (1974), Пакистан (1998) і КНДР (2006). Також вважається, що Ізраїль має ядерну зброю.

«Старі» ядерні держави США, Росія, Велика Британія, Франція й Китай є т. зв. ядерною п'ятіркою — тобто державами, які вважаються «легітимними» ядерними державами згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Інші країни, що мають ядерною зброєю, називаються «молодими» ядерними державами.

Крім того, на території декількох держав, які є членами НАТО й іншими союзниками, перебуває або може перебувати ядерна зброя США. Деякі експерти вважають, що за певних обставин ці країни можуть нею скористатися.

Україна, Білорусь й Казахстан, на території яких перебувала частина ядерного озброєння СРСР, після підписання в 1992 році Лісабонського протоколу були оголошені країнами, що не мають ядерної зброї, і в 1994-1996 роках передали всі ядерні боєприпаси Російській Федерації.

Невеликий ядерний арсенал був в ПАР, але всі шість зібраних ядерних зарядів були добровільно знищені при демонтажі режиму апартеїду на початку 1990-х років. Вважається, що ПАР проводила власні або разом з Ізраїлем ядерні випробування у районі острова Буве в 1979 році. ПАР — єдина країна, що самостійно розробила ядерну зброю й при цьому добровільно від неї відмовилася.

З різних причин добровільно відмовилися від своїх ядерних програм Бразилія, Аргентина, Лівія. У різні роки підозрювалося, що ядерну зброю можуть розробляти ще кілька країн. Вважається, що найбільш близьким до створення власної ядерної зброї є Іран.

Також на думку багатьох фахівців, деякі країни (наприклад, Японія й Німеччина), що не володіють ядерною зброєю, за своїми науково-виробничими можливостями здатні створити її за короткий час після ухвалення політичного рішення й фінансування.

Читайте також:
У Нідерландах студенти зібрали робочий електромобіль зі сміття, виловленого з моря.
16 листопада, 16:02
«Поки у нас немає медичної вакцини, їжа є найкращою вакциною проти хаосу».
09 жовтня, 16:06
Гризун на ім'я Магава знайшов 39 мін і 28 інших боєприпасів.
28 вересня, 15:25
«Люблінський трикутник» передбачає розширення співпраці між країнами передусім у питаннях безпеки та економіки.
28 липня, 14:35
Аналітики говорять про брак професіоналізму української влади, кадрову нерозбірливість та нерозуміння системних процесів.
03 липня, 16:38
Абдельмалек Друкдель був членом керівного комітету «Аль-Каїди» і керував групами бойовиків в північній Африці.
07 червня, 10:45