В Європі сформовано міцну антипутінську коаліцію, – політолог Назар Приходько

СВІТ
12.06.2022, 20:34
В Європі сформовано міцну антипутінську коаліцію, – політолог Назар Приходько
Фото: Intermarium

Станом на тепер можна чітко стверджувати, що у трикутнику Київ-Гельсінкі-Прага вималювався конкретний протиросійський блок держав.

Про підґрунтя нового союзу між Балтійським і Чорним морями, куди також залучена Велика Британія й опосередковано США, заявив відомий вітчизняний політолог Назар Приходько.

Він запевняє, що у зв'язку з неспровокованою російською агресією Україні вдалося об'єднати довколо себе Польщу, Словаччину, Чехію, Литву, Латвію, Естонію та Фінляндію з Румунією.

«На моє глибоке переконання, саме ці держави мають стати основою Нової Системи європейської колективної безпеки на заміну застарілому НАТО. При всій військово-економічній потужності Північноатлантичного альянсу, широкомасштабна війна в Україні продемонструвала нездатність НАТО реагувати на глобальні безпекові виклики, нерозуміння геополітичного моменту і відсутність стратегічного мислення на перспективу. Ми разом з Європою потребуємо оновлення, про переформатування застарілої колективної системи безпеки на більш сучасну, оперативну та безкомпромісну.

При тому, я вважаю, що деякі країни, котрі показали не тільки свою беззубість, а й подекуди навіть прихильність діям росіян в Україні – не мають бути допущені до новоствореного альянсу для того, аби вони не впливали на ухвалення рішень всередині. Натомість я б пропонував запровадити для них своєрідний безпековий податок. Вас захищають – платіть. Ні? Ну, розбирайтеся з викликами самотужки. Визнаймо, Європа змінилася і так, як було до 24.02.2022 – більше не буде. Пройдено черговий історичний етап і на новому етапі мають бути нові підходи до нашої європейської безпеки», – прокоментував поточну геополітичну ситуацію на Сході Європи Назар Приходько.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що депутат парламенту Литовської республіки Матас Малдейкіс потролив ресурсну федерацію після скандальної заяви та нагадав справжню історію московії.

Читайте також:
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15
Світ
Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.
06 квітня, 19:27