В Європі сформовано міцну антипутінську коаліцію, – політолог Назар Приходько

СВІТ
12 червня, 20:34
В Європі сформовано міцну антипутінську коаліцію, – політолог Назар Приходько
Фото: Intermarium

Станом на тепер можна чітко стверджувати, що у трикутнику Київ-Гельсінкі-Прага вималювався конкретний протиросійський блок держав.

Про підґрунтя нового союзу між Балтійським і Чорним морями, куди також залучена Велика Британія й опосередковано США, заявив відомий вітчизняний політолог Назар Приходько.

Він запевняє, що у зв'язку з неспровокованою російською агресією Україні вдалося об'єднати довколо себе Польщу, Словаччину, Чехію, Литву, Латвію, Естонію та Фінляндію з Румунією.

«На моє глибоке переконання, саме ці держави мають стати основою Нової Системи європейської колективної безпеки на заміну застарілому НАТО. При всій військово-економічній потужності Північноатлантичного альянсу, широкомасштабна війна в Україні продемонструвала нездатність НАТО реагувати на глобальні безпекові виклики, нерозуміння геополітичного моменту і відсутність стратегічного мислення на перспективу. Ми разом з Європою потребуємо оновлення, про переформатування застарілої колективної системи безпеки на більш сучасну, оперативну та безкомпромісну.

При тому, я вважаю, що деякі країни, котрі показали не тільки свою беззубість, а й подекуди навіть прихильність діям росіян в Україні – не мають бути допущені до новоствореного альянсу для того, аби вони не впливали на ухвалення рішень всередині. Натомість я б пропонував запровадити для них своєрідний безпековий податок. Вас захищають – платіть. Ні? Ну, розбирайтеся з викликами самотужки. Визнаймо, Європа змінилася і так, як було до 24.02.2022 – більше не буде. Пройдено черговий історичний етап і на новому етапі мають бути нові підходи до нашої європейської безпеки», – прокоментував поточну геополітичну ситуацію на Сході Європи Назар Приходько.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що депутат парламенту Литовської республіки Матас Малдейкіс потролив ресурсну федерацію після скандальної заяви та нагадав справжню історію московії.

Читайте також:
Опінії
Фіно-угорська справа і московська аґресія проти України. Політико-аналітичний есей 4 діях.
13 серпня, 09:01
Світ
За ухвалення заяви проголосували 67 латвійських парламентаріїв зі 100
11 серпня, 12:02
Світ
Планується обговорення допомоги Україні
10 серпня, 12:05
Світ
Нафту з США спрямували в Німеччину на тлі спроб нафтопереробних заводів знайти альтернативу російській нафті
09 серпня, 14:08
Світ
У понеділок, 8 серпня, китайські військові повідомили про нові навчання неподалік від Тайваню
08 серпня, 11:27
Новини
Із закликом виступили сенатори США Ліндсі Грем та Річард Блюменталь
08 серпня, 10:15