Вакцинований, слухняний, безпечний

Опінії
02.11.2021, 14:08
Вакцинований, слухняний, безпечний
Фото: Останній Бастіон

Судячи з усього, саме таким має бути "ідеальний українець" на думку наших керманичів...

Науковець, письменник, журналіст

А як іще пояснити всі ці закони, заборони та "тренди", якими нас рясно "пічкають" із усіх можливих джерел інформації?

Нещодавно спільноту черговий раз сколихнула новина, що одна з торговельних мереж України пишається темпами обов'язкової вакцинації співробітників та кожному, хто довів свою «лояльність бренду», вішають значок — «Вакцинований та безпечний для вас»…

З усією повагою до працівників цієї мережі, які вимушені носити «почесні відзнаки», банально боячись втратити роботу, але подібна картина нагадує «друзів наших менших», які сумирно блукають вулицями міста. Їх чиповані вушка також вказують, що вони «безпечні для вас»…

Враховуючи все нові й нові карантинні заборони, за допомогою яких відбувається агресивне розділення суспільства на вакцинованих та невакцинованих, подібний значок, пов'язка або радше «тавро», найближчого часу з'являться у кожного «свідомого» українця.

До речі, толерантний Захід, який також пишається темпами вакцинації, навіть сам подекуди відчуває «нудоту» від власної «винахідливості».

Нещодавно обурення світової спільноти викликала ініціатива Німеччини до розповсюдження серед населення жовтих значків з наступним текстом:

«Impfen? Ja Bitte! Ich bin geimpft» — «Вакцинуватися? Так, звісно! Я вже вакцинований».

Вакцинований, слухняний, безпечний_1

Судячи з усього, вони забули власну історію та місце жовтих значків у ній.

Багато уважних людей побачили в цьому кроці повернення сумнозвісної «Жовтої Зірки», якою нацисти відмічали євреїв, що мешкали на території Німеччини за часів Голокосту.

Вакцинований, слухняний, безпечний_3

На подібний «ляпас» в обличчя гуманізму гостро відреагували представники культури та свідомої громадськості.

Зокрема, одним із перших своє обурення у соціальній мережі висловив американський актор Джеймс Вудс, який колись знімався у серіалі «Голокост».

Історичний досвід підказує, що з подібних значків нічого доброго не починається, а давній принцип усіх диктаторів «divide et impera» «розділяй та володарюй», чудово працює в умовах сучасної України, під акомпанемент роялю та усмішки колишніх гумористів…

Читайте також:
Війна
Європейський суд з прав людини сьогодні оголосив рішення по суті в першій міждержавній справі в ЄСПЛ «Україна проти росії (щодо Криму)».
25 червня, 16:20
Опінії
Посольство США повідомило, що воно не в змозі допомогти своїм громадянам, що мають подвійне громадянство, виїхати з України.
05 червня, 10:00
Політика
Незабаром практика судів стосовно мобілізації та виконання військового обов’язку може бути закрита для громадськості.
24 травня, 09:45
Політика
Це сталося через рішення МЗС про заборону надання консульських послуг чоловікам.
24 квітня, 11:31
Кримінал
Саботаж потенційних колаборантів викрито в одній з областей України. Кричущі факти доводять профнепридатність соціальних педагогів.
29 січня, 14:17
Війна
Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що його обурюють випадки, коли працівники ТЦК застосовують до українців фізичну силу.
17 січня, 17:22