ВАКС сьогодні продовжить розгляд корупційної справи Олексія Басана

26.05.2023, 09:15
ВАКС сьогодні продовжить розгляд корупційної справи Олексія Басана

Олексія Басана обвинувачують у нецільовому використанні майже 29 млн грн при будівництві доріг на Полтавщині

Сьогодні Вищий антикорупційний суд продовжить розгляд корупційної справи Олексія Басана.

ВАКС сьогодні продовжить розгляд корупційної справи Олексія Басана_1

Як повідомили "Останньому Бастіону" у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, наразі суд перейшов до стадії дослідження доказів у справі.

27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Олексію Басану запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

«Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду у справі № 991/4156/22 застосував до очільника одного з держпідприємств Полтавщини запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Окрім цього, на підозрюваного покладено низку процесуальних обов'язків. Він зобов'язаний: утримуватися від спілкування з особами, зазначеними в ухвалі суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України», – зазначили тоді у пресслужбі суду.

7 жовтня Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Олексія Басана від посади директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», оскільки його вже увільнили від роботи.

Детектив НАБУ просив відсторонити Басана від посади, оскільки він, виконуючи свої службові обов'язки, налагодив та підтримує відносини з особами, які займають керівні ланки у різних правоохоронних органах, органах державної влади регіону. Це свідчить про те, що підозрюваний для уникнення кримінальної відповідальності, може використати свої владні повноваження та зв'язки для незаконного впливу на свідків та інших учасників у цьому ж кримінальному провадженні. Також Басан  може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме: створювати умови щодо затягування досудового розслідування та перешкоджати встановленню істини у справі.

Однак, під час судового засідання суддя встановив, що згідно з розпорядженням Полтавської обласної військової адміністрації від 30 вересня 2022 року Басана увільнено від роботи у зв'язку з призовом на військову службу. Водночас обов'язки директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» покладено на іншу особу.

18 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на ухвалу від 29 вересня та застосувала до Олексія Басана запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.

25 січня 2023 року прокурорами САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням керівника одного з державних підприємств на Полтавщині у нецільовому використанні майже 29 млн грн та мільйонних зловживаннях під час будівництва доріг в області.

У межах розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства, яке спеціалізується на ремонті доріг, на власний розсуд, всупереч вимогам Закону України "Про публічні закупівлі", уклав із приватними фірмами договори з розробки проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Однак, використання вказаних коштів за договорами не відповідало напрямам, передбаченим Бюджетним кодексом України.

У результаті майже 29 млн грн було використано не за цільовим призначенням.

Крім того, з’ясувалося, що вартість самих робіт за укладеними договорами була завищена. Ці зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму понад 5,5 млн грн.

Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Останній Бастіон кілька років поспіль намагається звернути увагу влади та правоохоронних органів на злочинну діяльність Олексія Басана.

Адже зміна влади в області та зміна керманича країни ніяк не вплинули на корупційний шлях Басана на посаді директора Агенства місцевих доріг Полтавської області.

Попри численні порушення та корупцію в Агентстві місцевих доріг, котрі визнав навіть Олег Синєгубов, Олексій Басан продовжував втілювати в життя корупційні схеми на старій посаді.

Раніше Олексій Басан цим займався під пильною опікою Валерія Головка та Олега Синєгубова. Тепер під наглядом правої руки Синєгубова Дмитра Луніна. Воно й не дивно, яка різниця кому заносити відкати : Головку, Синєгубову чи Луніну.

"Великий будівничий" автомобільних доріг повністю впевнений у тому, що зможе уникнути справедливого покарання за вказані злочини.

За гроші, вкрадені на будівництві та обслуговуванні автомобільних доріг Полтавщини, Олексій Басан наразі будує собі шикарний маєток на березі річки у селі Терешки Полтавського району.

НАБУ та НАЗК повинні ретельно дослідити спосіб життя колишніх чиновників, які наразі перебувають під слідством.

А директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос має довести свою незаангажованість та професіоналізм, посадивши корупціонерів за ґрати.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ця людина стане керівником агентства під час війни і буде очолювати його найближчі чотири роки.
вчора, 19:15
Опінії
Дружина заступника генпрокурора навесні 2022 року вивезла з України 3 890 902 грн для придбання нерухомості в Туреччині.
вчора, 10:44
Кримінал
Ексголові правління НАК «Нафтогаз України» дозволили залишити країну «на декілька днів».
вчора, 06:45
Опінії
А чи не міг би батоні Давид Арахамія наступного разу повідомити розцінки на подібну послугу?
23 лютого, 17:36
Кримінал
Шурма порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
23 лютого, 16:28
Політика
Андрій Єрмак призначив свого очільника на «Київміськбуд».
22 лютого, 16:40