ВАКС залишив на свободі Андрія Коболєва

КРИМІНАЛ
23.01.2023, 19:41
Андрій Коболєв - очільник НАК "Нафтогаз України" 2014-2021 років
Андрій Коболєв - очільник НАК "Нафтогаз України" 2014-2021 років

САП оскаржить рішення суду про відмову в застосуванні запобіжного заходу ексголові правління «Нафтогазу»

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) залишив без задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу відносно ексглави "Нафтогазу" у вигляді тримання під вартою.

"Клопотання старшого детектива НАБУ ... про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного Коболєва залишити без задоволення. Ухвала може бути оскаржена до Апеляційної палати ВАКС протягом 5 днів з дня її оголошення", - заявив суддя.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що 19 січня САП та НАБУ повідомили колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву про підозру у заволодінні у 2018 році понад 229 млн грн.

За версією слідства, в травні 2018 року він виплатив співробітникам компанії майже 261 млн грн (еквівалент $10 млн) премій. Ця сума, за даними слідчих, суттєво перевищувала дозволений розміри таких виплат (37,48 млн грн).

У пресслужбі САП заявили, що прокуратура оскаржить рішення суду про відмову в застосуванні запобіжного заходу ексголові правління «Нафтогазу»

Прокурор САП не погоджується з рішенням суду про відмову в застосуванні запобіжного заходу колишньому Голові правління НАК «Нафтогаз України», який підозрюється у заволодінні шляхом зловживання своїм службовим становищем понад 229 млн грн.

Прокурор вважає рішення суду необґрунтованим та незаконним. Не застосування запобіжного заходу може негативно вплинути на подальше розслідування.

Крім того, існують ризики того, що підозрюваний може покинути країну або перешкоджати слідству.

Зважаючи на викладене, прокурор після ознайомлення з повним текстом рішенням суду, оскаржить це рішення в суді апеляційної інстанції.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Гладковського та ексгендиректорів «Укроборонпрому» та «Укрспецекспорту» підозрюють у зловживаннях на майже 13 млн грн.
вчора, 16:09
Кримінал
Євгена Сметанюка підозрюють в отриманні 8000 грн за погодження документа з охорони праці.
вчора, 15:26
Війна
Автомобіль за понад три мільйони гривень він придбав «з міркувань безпеки»
вчора, 09:43
Політика
Чим відзначився комерційний директор «Укргазвидобування» Максим Горбатюк.
26 лютого, 16:09
Опінії
Ця людина стане керівником агентства під час війни і буде очолювати його найближчі чотири роки.
24 лютого, 19:15
Опінії
Дружина заступника генпрокурора навесні 2022 року вивезла з України 3 890 902 грн для придбання нерухомості в Туреччині.
24 лютого, 10:44