Вартові традиційних цінностей і самобутності Фінляндії

Опінії
14.01.2020, 19:50
"Справжні фіни"
"Справжні фіни"
Фото: Perussuomalaiset

Чим пересічний українець відрізняється від пересічного мешканця Фінляндії? — Активною залученістю у політичне життя своєї батьківщини.

Дослідник фінського націоналізму

Якщо для першого це обов'язково гречка на вборах, брудні схеми олігархів і участь держави у війні, то для другого — стійка громадська позиція й можливість вивести свою країну на новий рівень. І у нас, і у Фінляндії на політичній шахівниці присутні різнопланові партії: від крайніх лівих до крайніх правих. Серед цього різнобарв'я на увагу заслуговує така сила як "Справжні фіни" (фін. Perussuomalaiset).

Це націоналістична партія, що від дня свого заснування в у 1995 р. не змінює давно обраний курс. І станом на початок січня 2020 року вона є найпопулярнішою політичною силою в країні з рейтингом 24,3%. Маємо розібратися, що собою являють "Справжні фіни", яка їхня політична програма і чи є у ній місце для України.

Перш за все варто відзначити, що досліджувана нами партія, попри задекларований націоналізм, також сповідує євроскептицизм. Попри те, що більшість фінляндців підтримує членство в Євросоюзі, за словами лідера Юссі Галла-аго, у довгостроковій перспективі перебування в ЄС не в інтересах Фінляндії. А тому його політична сила готова очолити так званий FIXIT (аналог BREXIT).

Нашим першочерговим завданням є захист добробуту і безпеки громадян Фінляндії!

Варто підкреслити, що на рейтинги цієї партії дуже сильно відбилися дві події: економічна криза 2008-2009 років і неконтрольований потік мігрантів з країн Азії та Африки у 2013-2018 років. Якщо перша — об'єднала довкола політичної сили чимало виборців, надавши нового поштовху фінському націоналізму, то друга — перетворила "Справжніх фінів" і їхню молодіжну структуру на об'єкт медійної обструкції та постійної критики з боку опонентів. І це не дивно, адже націоналісти вимагають не тільки депортувати новоприбулих нелегалів додому, але й відновити суворий прикордонний контроль, якого немає в країні з дня підписання Шенгенської угоди.

«Нашим першочерговим завданням є захист добробуту і безпеки громадян Фінляндії. Водночас, завданням уряду, а відтак і законів, є оберігати суспільство від чужинецьких впливів, забезпечувати його волю. Захищати окремих корупціонерів при владі чи так звані "незалежні" ЗМІ від критики немає бути прерогативою прем'єр-міністра чи президента, бо тоді вони теж заплямовані учасники цих скандалів», — наголосив під час останнього партійного з'їзду влітку 2019 року голова Юссі Галла-аго.

На його думку, через пануючу в країні політику так званої "мультикультурної толерації", Фінляндія вже не може похизуватися наявністю свободою слова. Оскільки кожен громадянин, який негативно відгукується про мігрантів, іслам, секс-меншини, ЄС і ряд інших питань, одразу потрапляє у поле зору правоохоронних органів. «Наша країна зазнала примусової "фінляндизації" після Другої світової війни, коли була заборонена будь-яка критика Москви, подібне спостерігається нині й щодо політичної гри, яку з європейськими країнами затіяв Брюссель», — сказав очільник "Справжніх фінів".

Москва завжди була і буде загрозою, бо так склалося історично і географічно!

Що ж стосується України, то тут фінські націоналісти досить добре поінформовані. Більшість членів партії вважають агресію РФ (включно з анексією Криму) аморальною, а відповідь на неї Заходу — контрпродуктивними. Крім того, на думку "Справжніх фінів", наші країни мають співпрацювати у налагоджені тісних зв'язків й щодо альтернативного проєкту — союзу держав Міжмор'я, який має протидіяти РФ і ЄС одночасно.

«Москва завжди була і буде загрозою, бо так склалося історично і географічно, від цього не втечеш. А тому лише єдність у спротиві кремлівській агресії, особливо в інформпросторі може забезпечити всім країнам Європи мирне співіснування», — відзначив Юссі Галла-аго. Гадаємо, що державним мужам в Україні варто дослухатися до цих слів, поки не стало пізно!

Спеціально для «Останнього Бастіону»

Читайте також:
Світ
Фінляндія вже орендувала плавучий LNG-термінал для відмови від російського газу
вчора, 13:05
Світ
Фінляндія воюватиме з росією у разі нападу. Готувалися до цього десятиліттями.
22 червня, 15:42
Економіка
А ось Німеччина та Італія дозволили своїм компаніям відкривати рахунки рублях для оплати московитського газу
21 травня, 12:14
Світ
Тільки перемога Збройних Сил України над російськими окупаційно-терористичними військами на полі бою здатна зупинити Кремль.
07 квітня, 07:09
Життя
Радикальні природоохоронці Фінляндії, втомившися від бездіяльності поліції та місцевої влади, взялися самотужки боротися з "лісовою мафією".
05.04.2021, 10:37
Історія
На території військового музею міста Міккелі, що в центральній Фінляндії, невідомі зловмисники вчинили акт вандалізму.
07.08.2020, 11:39