Верховна Рада хоче легалізувати в Україні приватні військові компанії

ПОЛІТИКА
01 травня, 17:10
Верховна Рада хоче легалізувати в Україні приватні військові компанії

Законопроєкт про міжнародні оборонні компанії вже зареєстровано в парламенті

Верховна Рада хоче легалізувати в Україні приватні військові компанії – відповідний законопроєкт №11214 вже зареєстровано в парламенті.

Автором законопроєкту про міжнародні оборонні компанії є Сергій Гривко (партія «Слуга народу»).

У тексті документа йдеться, що такі компанії зможуть проводити діяльність виключно закордоном, але з реєстрацією та сплатою податків в Україні.

Верховна Рада хоче легалізувати в Україні приватні військові компанії_1

«Оборонні послуги – послуги з навчання, тактичної підготовки, розвідки, конвоювання, забезпечення безпеки фізичних і юридичних осіб, охорони майна та виконання інших завдань», – йдеться у тексті проєкту закону.

Метою законопроєкту зазначається посилення захисту територіальної цілісності та державного суверенітету України, зовнішньої та внутрішньої безпеки України; визначення правового статусу міжнародних оборонних компаній та забезпечення державного контролю за здійсненням їхньої діяльності.


Варто зазначити, що тема приватних військових та охоронних компаній (ПВОК) в нашій країні дещо демонізована. І це цілком зрозуміло, адже в українських громадян на слуху злочини російської ПВК «Вагнер».

Проте у світі ПВОК – це передусім ринок послуг у галузі безпеки, який унормований як міжнародним правом, так і національними законодавствами.

Приєднавшись до Міжнародної асоціації кодексу поведінки (ICoCA), Україна, на противагу агресивному східному сусіду, вчергове підтвердить готовність цивілізовано співіснувати та співпрацювати з іншими державами.

Перший крок у цьому напрямку вже зроблено: у 2008 році ми засвідчили свої прагнення імплементувати військово-консалтингову діяльність і ратифікували Документ Монтре, який накладає на державу-підписанта чіткі міжнародно-правові зобов’язання з функціонування приватних військових і охоронних компаній під час збройного конфлікту.

На початковому етапі до цієї угоди приєдналось 17 держав, зокрема, США, Велика Британія, Франція, ФРН, Швеція, Швейцарія, Канада, Китай, Польща. Станом на грудень 2018-го учасниками цього Документа вже є 54 держави.

На противагу Україні, яка, на жаль, не ухвалила національного закону про ПВОК, більшість з цих країн доклали чималих зусиль для розвитку військово-консалтингової діяльності.

Так, згідно з даними Європарламенту, тільки в Європі діють 40 тисяч приватних військових та охоронних компаній, в яких працює 1,65 млн співробітників. Їхній річний оборот становить 42,35 млрд доларів.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Депутати декриміналізували крадіжки на суму до 3000 грн
18 липня, 18:32
Політика
Таким чином нардеп буде розподіляти між своїми помічниками приблизно 130 тисяч гривень щомісячно.
16 липня, 18:37
Політика
Під час війни потрібно заборонити фінансування політичних партій. А бюджетні гроші направляти на потреби ЗСУ.
15 квітня, 15:04
Політика
Обмеження також стосуються прокурорів, нардепів, урядовців, чиновникам НБУ
11.04.2023, 11:32
Політика
Для "української" влади саме зараз саме він став чомусь пріоритетним
15.02.2022, 14:07
Політика
90 депутатів-мільйонерів орендували житло за бюджетні кошти минулого року
06.02.2022, 13:55