Верховна Рада ухиляється від націоналізації ворожого «Альфа-Банку»

Опінії
02.05.2023, 18:43
Верховна Рада ухиляється від націоналізації ворожого «Альфа-Банку»
Фото: Facebook

Обрані українським народом депутати воліють і далі допомагати російським олігархам спонсорувати кремлівську диктатуру, війну, геноцид.

Український блоґер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Закон про націоналізацію "Альфа-Банку" не був проголосований у Верховній Раді. Набралося всього 212 голосів.

Дивно, що як раз ВО "Батьківщина" дала 10 голосів. Не проголосувала "Євпропейська Солідарність" майже у повному складі та... "Опозиційна платформа – За життя"!

Ну, з "ОПЗЖ" зрозуміло, прикривають кентів, от позиція "ЄС не зрозуміла. На їхню думку, законопроєкт може бути використаний владою для репресій.

Цікаво проти кого? На кого можуть ввести санкції і потім націоналізують банк? Це якийсь сором.

У віпдовідь на те, що цей закон допоможе владі накладати санкції і таким чином якось ліквідувати невеличкі банку скажу наступне. Це дивна позиція.

Якщо на особу введені санкції, то вона не може розпоряджатися власними грошима. Всіма; ну, офіційно принаймні.

Утакому випадку особа не може виконувати свої обов'язки як власника банку, бо не може зробити докап, якщо що. Але НБУ зобов'язаний щось робити тільки у випадку якщо накладені санкції становлять загрозу вкладникам або стабільності банківської системи.

Тобто, тільки у випадку, якщо у банку діра і докап потрібен прямо зараз (а особа його зробити не може, бо під санкціями), або він системний.

У період дії воєнного стану в Україні, у разі застосування до банку та/або до будь-якого власника (власників) істотної участі у ньому санкцій [...] відповідно до Закону України "Про санкції", що становлять загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку та/або стабільності банківської системи через позбавлення/обмеження права особи, до якої застосовано санкції, розпоряджатись активами, Національний банк України зобов'язаний прийняти рішення. Ще раз: зобов'язаний!

Тобто, це не додаткові погані правки, які заклали у закон, а врегулювання поточного стану речей, які є прямо зараз. До того ж закон діє тільки під час стану війни; ну, реально.

У випадку накладання санкцій, питання банку буде найменшою проблемою для людини, якщо ви натякаєте на політичні репресії. Якщо мова про чортів типу Козака та Медведчука, то це логічний хід.

Володимир Ар'єв пише, що тільки що досягнуто якийсь компроміс стосовно правок перед повторним другим читанням законопроєкту. Можливо буде розширена дискреція НБУ.

Тобто, НБУ буде сам вирішувати як повинен діяти, а не буде зобов'язаний законом діяти. На мою думку НБУ тут має вже достаню дискрецію, вона в законі є, тому загалом впорядкування цього питання не бачу проблемою, окрім того що повторне друге буде аж у кінці травня!

На зображенні може бути: текст

Читайте також:
Опінії
Шкідники державного рівня без державницького мислення зсередини вбивають Україну. Цим внутрішній ворог допомагає ворогу зовнішньому.
08 квітня, 13:45
Політика
У разі, якщо Джозеф Байден програє на цьогорічних виборах, Північноатлантичний альянс може розвалитися як структура. Дональд Трамп має план.
01 квітня, 12:21
Опінії
Чинний голова Верховної Ради України не самостійна фігура на політичній арені. Він — слухняний слуга своїх хазяїв із Банкової та... Кремля.
21 березня, 07:11
Політика
Прямо цієї миті вся Україна підтікає рясно кров'ю. А когось, на Банковій, виключно сильно бентежать Майдани минулого...
01 березня, 20:22
Полтава
У Котелевському інклюзивно-ресурсному центрі створено сенсорну кімнату і кімнату лікувальної фізкультури. Профінансували проєкт канадійці.
15 лютого, 07:15
Полтава
Голова Полтавської обласної ради не припиняє дивувати краян. Після піар-вояжу до Диканьки вирішено вдарити по росіянах... спортом!
07 лютого, 12:53