Верховний суд може зобов'язати Верховну раду призначити вибори президента

Позиція
27 квітня, 11:45

Верховний суд прийняв до розгляду позов щодо бездіяльності Верховної ради в частині призначення виборів президента України

15 квітня 2024 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив провадження у справі за позовом Серика Олега Ігоровича до Верховної Ради України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

02.04.2024 до Верховного Суду як суду першої інстанції надійшла позовна заява Серика Олега Ігоровича до Верховної Ради України, в якій він просить визнати протиправною бездіяльність Верховної Ради України щодо непризначення виборів Президента України на 31 березня 2024 року та зобов'язати Верховну Раду України призначити вибори Президента України шляхом прийняття відповідної постанови.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що останні вибори Президента України відбулися 31.03.2019, Зеленський В.О. склав Присягу як Глава держави 20.05.2019. Починаючи з 21.05.2019 розпочався встановлений Конституцією України відлік п`ятирічного терміну повноважень Президента України.

За таких обставин, встановлений Основним Законом термін повноважень Президента України спливає 21.05.2024. Однак, Верховна Рада України, яка наділена виключними повноваженнями щодо призначення чергових виборів Президента України відповідно до Конституції України, всупереч положенням пункту 7 частини першої статті 85 Конституції України не призначила вибори Президента України у законодавчо визначені строки.

Позивач вважає вказану бездіяльність Верховної Ради України протиправною та такою, що порушує права значного кола осіб брати участь у виборчому процесі.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
В умовах тотальної війни це небезпечніше, ніж диктатура, і точно гірше, ніж демократія.
вчора, 09:32
Позиція
Політтехнологи Єрмака заявили, що путін знову визнає Зеленського «легітимним».
15 червня, 12:09
Політика
Олександр Масюк оголосив, що йде в президенти.
08 червня, 10:05