Ветерани Сил оборони Естонії долучилися до вишколу захисників України

ВІЙНА
18.02.2024, 07:51
Ветерани Сил оборони Естонії долучилися до вишколу захисників України

Нащадки лісових братів і упівців нині стоять пліч-о-пліч проти спільного ворога зі Сходу. Досвідчені естонці вчать українців виживати.

Група ветеранів Кайтселійту, що зветься «Vanad koerad» (буквальний переклад з естонської — «Старі пси») торік восени завітала до одного з полігонів у прифронтовій зоні на Донеччині. Естонські вояки вишколюють українських за практичними стандартами НАТО, а не порожніми теоріями.

У вільний час і без жодної державної підтримки іноземці, за плечима яких бойовий досвід в Афґаністані, Іраку та Малі, приїздять із міст Тарту і Пярну до України. Головними їхніми підопічними є військовослужбовці вітчизняних Сил Територіальної оборони.

«Якщо мій сусід воює із моїм давнім ворогом, я просто мушу хоч чимось допомогти сусідові, щоби мені самому не довелося йти на війну. Враховуючи розміри нашої країни, Сили оборони Естонії наразі відправили в Україну солідну кількість озброєння, там були також деякі військові радники, але, як це не дивно, найбільша група інструкторів з Естонії — це насправді волонтери, ядро якої становить наша група побратимів із Пярну», — заявив естонський інструктор Прійт Паулус.

54-річний Паулус служив у миротворчих контингентах на Балканах — у Косово, Боснії та Герцеґовині. Він учить українських тероборонців не стільки воювати, скільки виживати у надскладних умовах технологічно розвиненого бойовища, і щиро цінує своїх підопічних.

«Перший тренінг, запланований на один тиждень, перетворився для нас на місячне відрядження, під час якого ми переконалися, що наші знання та досвід потрібні українцям. Спершу ми вишколювали бійців тероборони в одному із сіл у Миколаївській області, зараз ми працюємо у Донецькій. Але все відбувається так, щоби ворог не знав про наше місце розташування», — додає естонський інструктор.

У групи «Старі пси» фактично нульовий бюджет і майже саморобне обладнання, але це не заважає ефективно вишколювати українських вояків. «Ми задоволені результатом, бо у цих людей є мотивація, є воля боротися за батьківщину, це надихає», — пояснює Прійт Паулус.

Медіаагенція «Останній Бастіон» окремо нагадує читачам, що після 24 лютого 2022 року громадяни Фінляндії поповнили волонтерські організації в Україні. Деякі також навчають наших захисників бити окупантів на фронті.

Читайте також:
Полтава
Наші воїни-земляки, які відбивають удари російських загарбників, цілодобово потребують допомоги. Причому, як збройної, так і гуманітарної.
29.08.2024, 08:28
Полтава
Земляки-військовослужбовці Збройних Сил перебувають на Запорізькому напрямку Південного фронту. Вони потребують технічного забезпечення.
10.07.2024, 06:02
Полтава
Ще вчора незаконні знаряддя для лову були встановлені в акваторії Дніпра. Тепер їх будуть використовувати наші воїни на фронті.
30.06.2024, 14:07
Полтава
Друге за розмірами місто Полтавщини стає енергостійким на тлі постійних ракетних ударів росіян. Усе завдяки підтримці небайдужих французів.
06.05.2024, 06:00
Полтава
Дрони, тепловізори, планшети й не тільки — так допомагають захисникам України наші земляки. Влада ж Полтави досі свідомо пасе задніх.
24.04.2024, 06:10
Полтава
Чим більше у наших захисників на фронті буде необхідної зброї й техніки, тим рішучіше відбуватиметься деокупація України. Це відомий факт.
04.04.2024, 14:57