Виборча кампанія офіційно стартувала попри війну

ПОЛІТИКА
21 вересня, 21:52
Виборча кампанія офіційно стартувала попри війну
Фото: Facebook

Насуваються репресії у стилі літа 2011-го року на Печерському подвір'ї суду. Зе-команда відчула, що пахне смаженим?..

Влада має вирішити найбільш болючі та тригерні питання:

  • Чому впав Чонгар?
  • Чому так швидко окупанти захопили півдня?
  • Чому Маріуполь не мав шансу на порятунок?

У серпні вже був перший етап відбілювальної кампанії нинішнього адвоката, а раніше очільника СБУ лейтенанта Івана Баканова. ДБР сказала, що не знайшла в його діях жодних порушень.

Офіс Генерального прокурора у відповіді на запит «Громадському» заявляв, що допиту Баканова у справах його підопічних не було. Але винних треба знайти; тобто, показати їх як винних.

І тому відразу у кількох ЗМІ зараз вийшло кілька цікавих матеріалів щодо обставин безпеки та оборони на Півдні. Так, «BBC» повідомило, що слідчі опитували Соколова, Наєва, Ковальчука. Брали свідчення в Муженка та Хомчака, заходили та до вже мертвого Лагути.

Кілька джерел «BBC» стверджують, що у рамках розслідування цієї справи «слідчі приходили на бесіду до Валерія Залужного». Процесуального статусу у цій справі головнокомандувач ЗСУ ще не має, так само як не було й офіційного виклику його на допит.

«Але не виключено, що такий статус з'явиться згодом. З огляду на такий можливий розвиток подій, у вузьких політичних колах справу про окупацію Півдня вже позаочі називають справою Залужного», — пише «BBC».

Який мотив має Банкова?

«В Офісі Президента неофіційно пояснили, що це ніякий не тиск, просто суспільство хоче знати відповіді на питання, хто ж винен. Ми знаємо, є така справа, там фігурують військові. Треба з'ясувати, чому мости не були підірвані, а росіяни змогли так швидко зайти та окупувати Херсонщину. [...] Є статут ЗСУ, військові мали діяти за цим статутом. Не президент має давати команду «Підривайте мости!», військові мали це зробити, виходячи з тих обставин, які були на місці. Слідство має розібратися», — заявило британському виданню джерело з ОПУ.

І тут я згадала інтерв'ю Михайла Подоляка минулого року про мости. І там прямо називалось, хто ж дає такий наказ. Чи не Верховний Головнокомандувач?

«Того раннього ранку 24 лютого ми психологічно не були готові підривати мости, наприклад. Перші кілька годин думали: ми вкладали кошти в комфорт для людей, як тепер руйнувати все це?

Однак десь о 18:00 вже побачив в очах рішучість: заради захисту країни все руйнуватимемо разом із цими російськими іржавими танками. Ми ж думали, що з того боку теж люди, що вони дбайливо ставитимуться до будинків, мостів та іншої інфраструктури», — пригадав Зе-радник.

Автор : Марина Данилюк-Ярмолаєва
Читайте також:
Опінії
Не люблять вони нашого президента...
03 грудня, 10:28
Позиція
У рамках передвиборного туру Зеленський відвідав метро-школу в Харкові, де для зустрічі з ним дітям одягнули піонерські «галстуки»
02 грудня, 11:40
Політика
Арестович не сказав, коли повернеться в Україну, проте похизувався багаторічною дружбою із Залужним.
24 листопада, 18:00
Опінії
Він нічого так і не зрозумів. Ні про цінності, ні про свій народ, ні про те, чому військо твій надійний гарант фізичного існування.
21 листопада, 18:35
Політика
Зеленський заявив, що росія прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створити хаос усередині країни, щоб «змістити президента».
17 листопада, 14:07
Політика
Замість обіцяних Зеленським $4000, освітяни отримуватимуть $470.
15 листопада, 17:55