Вибори та брудні технології: Кабмін вирішив боротися з кандидатами-двійниками

02.12.2020, 13:42
Вибори та брудні технології: Кабмін вирішив боротися з кандидатами-двійниками
Фото: 24 Канал

Під час виборів балотуються технічні кандидати, які мають ім’я та прізвище схожі з конкурентом.

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради проєкт закону №4440 «Про внесення змін до Виборчого кодексу України».

Автори пишуть, що метою проєкту є врегулювання питання забезпечення інформування виборців про кандидатів, які протягом останніх 6 місяців до дня виборів змінювали прізвище та/або власне ім’я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові, для здійснення ними вільного волевиявлення.

Що пропонують чиновники?

У проєкті прописано, що при проведенні виборів Центральна виборча комісія оприлюднює на своєму офіційному вебсайті у вигляді набору даних, організованого у форматі.

Такий механізм дозволяє автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання відомостей про кожного кандидата, зареєстрованого для участі у відповідних виборах.

Зокрема, йдеться про інформацію щодо зміни прізвища та/або власного імені (одного з власних імен чи всіх власних імен), та/або по батькові, у тому числі протягом останніх 6 місяців до дня виборів кандидата в депутати, чи на посаду Президента України, число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, посаду (заняття), місце роботи, партійність, місце проживання, відомості про наявність чи відсутність судимості, суб'єкта висування кожного кандидата на пост та його передвиборча програма.

Обставини

Урядовці пишуть, що розробка проєкту закону зумовлена необхідністю запровадження правового механізму боротьби з «брудними виборчими технологіями», зокрема, з використанням «кандидатів-двійників», забезпечення реалізації встановлених законодавством принципів публічності та відкритості виборчого процесу та запобігання зловживанням кандидатами щодо введення виборців в оману стосовно своєї особистості шляхом зміни прізвища та/або імені (імен), по батькові напередодні виборчого процесу.

Центральна виборча комісія шляхом коштів державного бюджету, що виділяються на підготовку та проведення виборів, забезпечує виготовлення інформаційних плакатів кандидатів на пост Президента України, зареєстрованих Центральною виборчою комісією, із розрахунку по два примірники на кожну виборчу дільницю.  

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
Почались кадрові чистки, але поки виключно у Міноборони.
18 вересня, 13:46
Економіка
Після відкриття ринку землі будь-які спроби росіян чи терористів так званих "ДНР/ЛНР" придбати угіддя в Україні негайно припинятимуться.
28.06.2021, 13:07
Політика
Зроблено ще один крок на шляху до відновлення справедливості щодо репресованих комуністичним режимом.
19.05.2021, 21:27
Економіка
Україна ризикує залишитися без державних підприємств.
10.03.2021, 16:58
Полтава
2 мільярди 400 мільйонів гривень із бюджету спрямує уряд наступного року на розвиток регіональних летовищ, серед яких чомусь немає Полтави.
23.12.2020, 12:26
Новини
Усі комунальні лікарні в Україні мають надавати пацієнтам безоплатну допомогу у межах Програми медичних гарантій.
10.12.2020, 13:04