Вибухівку для теракту проти Зелімхана Яндарбієва в Катар доставили дипломатичною поштою Росії

СВІТ
15 лютого, 09:40
Вибухівку для теракту проти Зелімхана Яндарбієва в Катар доставили дипломатичною поштою Росії

З розслідування Кавказ-Центру

13 лютого 2004 в столиці Катару в місті Доха був убитий екс-президент ЧРІ Зелімхан Яндарбієв. Члени російської банда ГРУ, які готували теракт під дипломатичним прикриттям, підірвали бомбу незважаючи на те, що в машині з Яндарбієвим знаходився і його 13-річний син, який отримав важкі поранення.

Закритий характер, який носило розслідування вбивства екс-президента ЧРІ Яндарбієва, спочатку дозволяв російській стороні спотворювати дійсний стан речей і фальсифікувати факти.

Згідно ранньої, короткої інформації в ЗМІ, вбивці екс-президента ЧРІ Яндарбієва прибувши в Доху за фальшивими документами, взяли в оренду міні-вен, придбали мобільні телефони і вирушили за вибухівкою в російське посольство.

Після цього, в день п'ятничної молитви, вони приїхали до мечеті, яку відвідував Яндарбіев, відшукали його автомобіль і заклали бомбу. За твердженням Маліки Яндарбієвої, вдови чеченського екс-президента, вирахувати агентів допоміг поліцейський, що примітив двох чоловіків «слов'янської зовнішності» і взяв на олівець номер їх міні-вена. Про це, зокрема, писала американська газета Washington Post.

За відсутності об'єктивної інформації, перед заангажованими російськими ЗМІ відкривався простір для упередженого висвітлення результатів слідства і всього судового процесу, над російськими терористами. Тому навколо цієї справи було напущено стільки туману, що залишалося чимало неясностей і протиріч.

У розпорядженні Кавказ Центру опинилися матеріали зі свідченнями російських терористів, наданими ними під час першого допиту, а також опис цілого арсеналу речових доказів, вилучених під час обшуку на віллі, які в повній мірі проливають світло в справі про терористичний акт, вчинений проти Зелімхана Яндарбієва.

Ми пропонуємо читачеві більш детальну і послідовну інформацію про події в Катарі, складену за матеріалами попереднього слідства, в ході якого було встановлено, що вбивство чеченського екс-президента планувалося давно.

Після перших зізнань терористів з'ясувалося, що спецслужбами РФ завчасно здійснювався збір даних про Яндарбієва, а також ретельно вивчалися всі основні маршрути його пересування в катарській столиці.

Весь час свого перебування в Катарі екс-президент ЧРІ в Досі перебував під постійним наглядом Євгена - агента ФСБ, який передавав необхідні дані про Яндарбієва в посольство РФ в Катарі безпосередньо Олександру Фетисову (був звільнений через дипломатичний імунітет).

Коли про Яндарбієва була вже зібрана достатня інформація, в кабінет Олександра Фетисова в федеральну службу безпеки Росії (ФСБ РФ) були викликані агенти спецслужб - Пугачов Василь Анатолійович та Бєлашков Анатолій Володимирович. (Імена в арабській транскрипції звучать також - Василь Анатолійович та Анатолій Володимирович).

На прийомі їм було повідомлено, що на них покладається виконання відповідального державного завдання - ліквідація екс-президента ЧРІ Яндарбієва Зелімхана. Прямий наказ виходив від міністра оборони РФ Сергія Іванова (після консультацій з адвокатами ім'я цього замовника теракту перестало фігурувати в матеріалах слідства).

Терористи були ознайомлені з планом вбивства Яндарбієва детально розробленим в ФСБ, і ще до відправки в Катар в Москві до їх розпорядження надійшов автомобіль марки "Land Cruiser" білого кольору. Фетисов пояснив це тим, що саме така ж машина є і у Яндарбієва в Катарі.

На злочинне завдання вирушили з легкою душею - за спиною стояла ядерна держава. В цей же день 21 січня слідом за ними вилетів літак з дипломатичною поштою. По прибуттю терористів в Доху 22 січня в 7.30, з різницею в дві години, о 9:30 ранку на територію Катару з міста Абу-Дабі (ОАЕ) в'їхали дві дипломатичні машини марок «Jeep Cherokee» і «Nissan Primera», що належать російському посольству, в одній з яких знаходилася дипломатична пошта та вибуховий пристрій.

Відзначимо, що перетин кордону цими двома машинами було зафіксовано на митниці. Терористи зупинилися на віллі, знятій спеціально для них, де їх інструктував Фетисов. Після розвідки місцевості і попередніх узгоджень своїх дій, члени терористичної групи прийшли до єдиної думки, що вбивство чеченського екс-президента найкраще зробити в п'ятницю в мечеті, яку відвідував Яндарбіев. Способом вбивства була обрана закладка бомби під днище машини Яндарбієва.

13 лютого о десятій годині троє терористів виїхали в парк готелю «Шератон» на дипломатичній машині марки «Mitsubishi Pajero». Тут Бєлашков пересів в іншу машину марки «VАN», заздалегідь орендовану Яблочковим, і попрямував в сторону мечеті, де став чекати появи Яндарбієва, який незабаром під'їхав на білому «Land Cruiser» і увійшов в мечеть.

Переконавшись в цьому, Бєлашков повернувся в готель «Шератон», і вже разом з Фетисовим знову повернувся до мечеті, де вони стали чекати, поки всі відвідувачі мечеті не підуть на молитву.

Коли ж місце обезлюдило, Бєлашков вийшов з машини, і закріпив бомбу під днищем машини Яндарбієва. Після того, як Яндарбіев, по завершенню п'ятничної молитви, повернувся і сів у машину разом зі своїм 13-річним сином Даудом, терористи привели вибуховий пристрій в дію.

Переконавшись в тому, що теракт вдався, вони повернулися в парк на набережній, де їх вже чекав Пугачов Василь. Тут відбувся конспіративний обмін машинами. Потім, Василь Пугачов відправився здавати орендований автомобіль, а Бєлашков і Фетисов повернулися на віллу вже на дипломатичній машині.

Важливу роль на попередньому слідстві зіграли свідчення свідка Салеха Кавара, який упізнав убивць і вказав, що саме їх він бачив поблизу автомобіля Яндарбієва, під час його молитви в мечеті. На слідстві 18 лютого терористам показали фотографії, зроблені камерою, вилученою під час обшуку на віллі. Затримані заявили, що комп'ютер, фотоапарат, і камера належать не їм, а Фетисову.

Після пред'явлення відбитків пальців і деяких фактів, терористи усвідомлюючи повний провал, вирішили, що відпиратися далі немає сенсу, і зізналися в скоєному вбивстві.

Наприклад, Анатолій Бєлашков на першому ж допиті докладно розповів, ким і коли розроблявся план вбивства Яндарбієва, як готувався теракт, іякими каналами було доставлено вибухівку.

Він також описав бомбу, закладену під днище автомобіля. Василь Пугачов (Яблочков) зізнався в тому, що він офіцер ФСБ в званні підполковника, засланий в Катар за прямим наказом міністра оборони РФ Іванова, який природно, отримав наказ безпосередньо від Путіна.

Вони детально виклали інформацію, як були викликані Фетисовим, отримали злочинний наказ і вилетіли на його виконання. Весь час операцією керував Олександр Фетисов. Крім цього, Пугачов сам попросив аркуш паперу і власноруч намалював схему запланованої операції.

Беззаперечними доказами того, що терористи збиралися не на уїк-енд, як вони тепер стверджують, є предмети, вилучені під час обшуку вілли, на якій знаходилися російські терористи і глава злочинної групи - російський дипломат Олександр Фетисов:

1. Комп'ютер моделі Ноутбук ; 2. Радіо-плеєр; 3.Чеки для оплати горілки, виписані на ім'я Максима Максимова; 4. Радіо-плеєр; 5. Електроприлад в картонному ящику; 6. 3 цвяха; 7. Вимірювальна стрічка; 8. Пульт; 9. Електроприлад білий колір; 10. Дипломат чорний; 11. Чорний електроприлад з 2 проводами; 12. Дипломат з комп'ютером «Сіменс» разом з адаптером; 13. Диск пам'яті 32 мб; 14. Бланки будинкові; 15. Диски D; 16. Велика кількість використаних карт «ХАЛА»; 17.Сірий електричний шнур зі з'єднувачем; 18. Квитки вильоту в Емірати; 19. Квитки в Саудівську Аравію на літак 2 шт; 20. Жучки 4 шт. і жовта коробка з 3 електроприладами; 21. Коробки з 4 електроприладами; 22. 2 пульти; 23. Скотч; 24. Залізні кульки; 25. Електропровід в котушці; 26. Мангал маленький б / у; 27. Шурупи; 28. Чисті бланки для карти вильоту з Саудівської Аравії; 29. Карта пам'яті для комп'ютера; 30. Фотоапарат «Кенон»; 31. Фотокамера; 32. Футболка темно синя; 33. Валіза чорна; 34. Чорні сонцезахисні окуляри 3 пари; 35. Футболка сіра; 36. Регулятор струму 110 - 220 вольт; 37. Гаманець коричневого кольору з картою на ім'я Василя і водійські права; 38. 6 телефонів; 3 MS60 «Siemens», 1 «Nokia», 3 телефони «Сіменс» з камерами; 39. Відеокамера JVC чорного кольору; 40. Паяльник на 2 батареях XL;

41. Фотографії 6 штук.

а) Фотографія Яндарбієва Зелімхана, коли він виходив з мечеті.

1), Фотографія будинку, в якому проживав Яндарбіев.

2). Фотографія тилової частини будинку.

3). Фотографія Яндарбієва. Голова екс-президента окреслена червоним колом.

4). Фотографія Яндарбієва, в машині.

5). Фотографія Яндарбієва по дорозі в мечеть.

Всі ці фотографії були і в другій камері, яка була вилучена на віллі. Як відомо, 8 червня очікується винесення вироку. Відповідно до законів чинного на території Катару Шаріатського суду, терористів, в разі визнання їх провини судом, чекає смертна кара.

За матеріалами попереднього слідства,
підготував Ахмад Ічкерійський

Спеціально для «Кавказ-Центру»

***

PS: Вбивць засудили, повністю довівши їх вину. Але в кінцевому підсумку правлячий в Катарі режим пішов на угоду з Кремлем і передав вбивць Путіну під обіцянку, що вони нібито будуть відбувати термін покарання в Росії. У Москві їх зустріли, вистеливши червону доріжку. Їм зробили пластичні операції, змінили імена і місце проживання.

Читайте також:
Проросійські бойовики гатили з мінометів, гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї.
18 квітня, 08:32
Бойовики продовжують прицільні обстріли українських військових.
13 квітня, 19:36
Проросійські терористи гатили із мінометів, гранатометів різних систем, кулеметів та стрілецької зброї.
11 квітня, 10:04
Влада України продовжує скаржитися в ОБСЄ на “нечемних терористів”.
04 квітня, 08:14
Бойовики готуються до поновлення повномасштабних бойових дій.
02 квітня, 16:25
Очолювана ним група також вчинила ряд диверсій та тяжких злочинів проти мирного населення.
02 квітня, 15:29